HANDBALL PREMIER: Συνεχίζει αήττητος ο ΠΑΟΚ (vid)

Η ομάδα του Γούσιου επικράτησε 34-28 εκτός έδρας του Φιλίππου Βέροιας στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Handball Premier και παραμένει αήττητος στο φετινό πρωτάθλημα

Ο ΠΑΟΚ είναι αναμφισβήτητα ένα από τα φαβορί στην φετινή Handball Premier, επικράτησε 34-28 του Φιλίππου Βέροιας στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής και παραμένει αήττητος.

Στο πρώτο ημίχρονο το ματς παρουσίασε μεγάλο ενδιαφέρον, καθώς οι δύο ομάδες δεν είχαν μεγάλη διαφορά γκολ, με το πρώτο τέταρτο να τελειώνει 6-6. Η ομάδα του Δομπρή είχε μπει δυναμικά στο παιχνίδι, ωστόσο το ημίχρονο τελείωσε 15-16 με τον Παπάζογλου να δίνει «ανάσα» στους φιλοξενούμενους.

Το δεύτερο μισάωρο ξεκίνησε με ισοφάριση για την Βέροια χάρη στον Κωστακίδη, ωστόσο ο ΠΑΟΚ κατάφερε να… ανοίξει την ψαλίδα και να φτάσει την διαφορά στα τρια τέρματα, με σκορ 17-20.

Η καλή εικόνα της ομάδας του Γούσιου συνεχίστηκε και με πρωταγωνιστές τους Τσαμουρίδη και Στογιάνοβιτς οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 22-25. Ο Δικέφαλος, ολοκλήρωσε το έργο του και πήρε την νίκη με τελικό σκορ 28-34, κόντρα σε έναν αντίπαλο που του έβαλε… δύσκολα.

Φίλιππος Βέροιας (Δομπρής): Κριούτσκοφ, Κωστακίδης 5, Μούγιτς 5, Άγκοβιτς, Σόφρανατς 1, Ατσίμοβιτς, Μίρβοβιτς 3, Μπαλτατζής, Κουκουτσίδης 5, Ρίζος 2, Τσαμήτρος, Παπαδόπουλος 4, Παπαγιάννης, Β. Φιλόσογλου 3, Κ. Φιλόσογλου, Κυριακίδης.

ΠΑΟΚ (Γούσιος): Γκίγκοφ, Τσαμουρίδης 3, Παπάζογλου 2, Νικολαΐδης 2, Μέντουριτς 3, Αποστόλου 2, Μπάρμπας, Βαφείδης, Σεϊρεκίδης 6, Μανωλούδης, Καβουσανάκης 2, Τριανταφυλλίδης 1, Γιορανίδης 4, Στογιάνοβιτς 7, Τζωρτζίνης, Μισαηλίδης 2.

Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος. Δίλεπτα: 5-3. Πέναλτι: 4/6 – 3/3

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-4, 6-7, 8-11, 10-14, 15-16 (ημχ.) 17-18, 18-21, 21-24, 23-27, 25-31, 28-34.