ΠΑΟΚ-ΓΑΣ Καματερού 30-14: Με άνεση στον τελικό του Final 4

Τα κορίτσια του ΠΑΟΚ νίκησαν εύκολα το Καματερό στον πρώτο ημιτελικό του Final Four στο χάντμπολ γυναικών στη Χαλκίδα κι έγινε η πρώτη ομάδα που πέρασε στον τελικό.

Νίκη-πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου χάντμπολ γυναικών για τον ΠΑΟΚ. Επιβεβαίωσε τις προβλέψεις στο κλειστό γυμναστήριο Κανήθου «Τάσος Καμπούρης», στη Χαλκίδα, επιβλήθηκε του ΓΑΣ Καματερού με 30-14 κι έγινε η πρώτη ομάδα που πέρασε στον τελικό.

Ο «δικέφαλος» μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι από την αρχή και πήρε γρήγορα διαφορά (6-1). Το πρώτο ημίχρονο έληξε με 13-9 υπέρ και στο δεύτερο οι «ασπρόμαυρες» ανέβασαν τον ρυθμό τους για να εξασφαλίσουν γρήγορα τη νίκη. Η διαφορά πήγε και σε διψήφια επίπεδα 15 λεπτά πριν το τέλος, η εικόνα δεν άλλαξε και ο ΠΑΟΚ διαμόρφωσε το τελικό 30-14 για να περιμένει αντίπαλο στον αυριανό τελικό από το ματς του ΟΦΝΙ με τον Αθηναϊκό.

Τα πεντάλεπτα:1-1, 6-2, 9-3, 11-4, 11-6, 13-9 (ημχ.) 14-11, 18-12, 22-13, 24-13, 25-14, 30-14