Nότιγχαμ Φόρεστ: Βίντεο - Τι έκανε στο πρώτο της φιλικό στην Ισπανία

H Nότιγχαμ Φόρεστ ηττήθηκε 3-1 από την Κόβεντρι στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας που έδωσε στην Ισπανία ενόψει της νέας σεζόν.

Η νεοφώτιστη στην Premier League ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη είχε στην αρχική 11αδα της και τα τέσσερα μεταγραφικά της αποκτήματα: Νιακατέ, Χέντερσον, Μπιανκόνε, Αβονίγι.

Μάλιστα ο Μπιανκόνε χρίστηκε σκόρερ αφού με δικό του γκολ στο 38΄η Φόρεστ πήρε το προβάδισμα στο σκορ το οποίο κράτησε μέχρι το 4ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου όταν ο Γκόντεν ισοφάρισε 1-1.

Στην ανάπαυλα η Νότιγχαμ έκανε 10 αλλαγές. Η ομάδα έχασε τη συνοχή της και δέχθηκε άλλα δυο γκολ από τον Γουόκερ στο 54΄και 75΄που διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Στην αρχική 11αδα βρέθηκε και ο Νικόλας Ιωάννου ο oποίος επέστρεψε από τον δανεισμό του στην Κόμο και έκανε πολύ καλή εμφάνιση.

Δείτε τα highlights του αγώνα Νότιγχαμ – Κόβεντρι 1-3