Παναθηναϊκός: Πρόβα Πράγας για περίπου 60 λεπτά από τον Γιοβάνοβιτς

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον ΝΠΣ Βόλο στο «Απόστολος Νικολαΐδης», με τον Ιβάν Γιοβάνοβιτς να έχει το μυαλό του στα ματς με τη Σλάβια Πράγας.

Αποκαλυπτήρια για τον Παναθηναϊκό ενώπιον του κόσμου του σήμερα (24/7, 19:30), στο πρώτο φιλικό εν Ελλάδι με αντίπαλο τον ΝΠΣ Βόλο στο “Απόστολος Νικολαΐδης”. Οι οπαδοί του Τριφυλλιού έχουν την ευκαιρία να δουν την ομάδα τους δια ζώσης για πρώτη φορά, αφού τα προηγούμενα ματς πραγματοποιήθηκαν στην Αυστρία.

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς αντιμετωπίζει την αναμέτρηση ως πρόβα για τον Γ’ προκριματικό γύρο του Conference League, στην Πράγα στις 4 Αυγούστου. Ο Σέρβος προπονητής αναμένεται να δώσει περίπου 60 λεπτά στην ενδεκάδα που έχει στο μυαλό του να παρατάξει κόντρα στη Σλάβια.

Ο Μπρινιόλι αναμένεται να υπερασπιστεί την εστία, οι Σένκεφελντ και Μάγκνουσουν θα παίξουν στο κέντρο της άμυνας, ο Κώτσιρας θα καλύψει το δεξιό άκρο και ο Χουάνκαρ το αριστερό άκρο.

Στη μεσαία γραμμή, ο Ρούμπεν θα παίξει αμυντικός χαφ και οι Αλεξανδρόπουλος και Τσέριν θα τον πλαισιώσουν ως εσωτερικοί μέσοι. Στην επίθεση, ο Παλάσιος θα αρχίσει δεξιός εξτρέμ, ο Αϊτόρ ως αριστερός εξτρέμ και ο Ιωαννίδης στην κορυφή.

Ο Κουρμπέλης δεν θα αγωνιστεί λόγω ενοχλήσεων στον  έσω πλάγιο, ενώ ίσως ο Μάγκνουσουν να πάρει μόνο ένα ημίχρονο, επειδή άρχισε αργότερα την προετοιμασία.