Στοίχημα: Με Έλληνες και Μπόντο Γκλιμτ

Οι προτάσεις του Γιάννη Πολιά στη SportDay για το ευρωπαϊκό κουπόνι της Τετάρτης και της Πέμπτης 27 και 28 Ιουλίου.

Ο Ολυμπιακός έχασε στο τέλος τη νίκη ενάντια στη Μακάμπι Χάιφα και καλείται να είναι αισθητά βελτιωμένος στη ρεβάνς του «Γ. Καραϊσκάκης» προκειμένου να αποφύγει έναν σοκαριστικό αποκλεισμό. Οι «ερυθρόλευκοι» αντλούν δύναμη από την έδρα τους, ωστόσο οι Ισραηλινοί είναι σκληροτράχηλοι. Ο χαμηλός άσος δεν εμπνέει, σε αντίθεση με την επιλογή των 2-3 γκολ, έχοντας στο μυαλό σκορ της τάξης του 1-1, 2-1.

Σε μπελάδες έχει μπει ο ΠΑΟΚ, που παρουσιάστηκε κατώτερος των περιστάσεων στη Σόφια και ηττήθηκε καθαρά, με 2-0, από τη Λέφσκι. Οι Θεσσαλονικείς χρειάζονται νίκη με δύο γκολ διαφορά για να πάνε το ματς στην παράταση και με 3+ για να φτάσουν στη μεγάλη ανατροπή, κόντρα σε μία ομάδα που τους προκάλεσε μεγάλα προβλήματα τις προάλλες.

Θέλει γρήγορο γκολ η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου, που ωστόσο υστερεί επιθετικά. Θα επιλέξουμε την ισοπαλία στο ημίχρονο.

Τέλος, επιστρέφοντας στα του Τσάμπιονς Λιγκ, η Μπόντο Γκλιμτ υποδέχεται τη Λίνφιλντ θέλοντας να ανατρέψει την ήττα με 1-0 στη Βόρεια Ιρλανδία. Οι Νορβηγοί πήραν ώθηση από το 5-0 επί της Γιερβ και αναμένεται να ξεπεράσουν το εμπόδιο της ομάδας του Ντέιβιντ Χίλι, ίσως και με ευρύ σκορ.