Στοίχημα: Υψηλή απόδοση και πρόκριση για Ολυμπιακό

Οι προτάσεις του Σπύρου Νάσιου για το στοιχηματικό κουπόνι της Τετάρτης 27 Ιουλίου

Γεια και χαρά και Καλή Τετάρτη. Μια κρίσιμη ημέρα για τον Ολυμπιακό, που υποδέχεται στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» την Μακάμπι Χάιφα στη ρεβάνς του 1-1 στο Ισραήλ. Σημαντική ημέρα και για τον Άρη, ο οποίος απλώς θα τσεκάρει το εισιτήριο για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Conference League απέναντι στην Γκόμελ, αφού βρίσκεται με το ένα πόδι στην επόμενη φάση, μετά το εμφατικό 5-1 στην Θεσσαλονίκη.

Αρχή από Πειραιά και με τους ερυθρόλευκους να θέλουν τη νίκη στο πρώτο επίσημο ματς μπροστά στο κοινό τους. Αν και δεν έχουν πείσει με την αγωνιστική τους εικόνα, περιμένουμε να δείξουν επιθετικές αρετές, να πιέσουν και να πάρουν από νωρίς το προβάδισμα, που θα τους οδηγήσει στην πρόκριση. Ο άσος από ημίχρονο θα είναι η επιλογή μας, αφού και οι φιλοξενούμενοι δεν έδειξαν καλά στοιχεία στο πρώτο παιχνίδι.

Στην Ελβετία η Ζυρίχη φιλοξενεί την Καραμπάγκ, με τους Αζέρους να έχουν επικρατήσει με 3-2 στο πρώτο ματς. Η πρόκριση θα κριθεί στο γκολ και θα επιλέξουμε να ποντάρουμε στην ισοπαλία στο πρώτο ημίχρονο, περιμένοντας να παίξουν καθοριστικό ρόλο οι άμυνες στο δεύτερο μεταξύ τους παιχνίδι.

Στην πιο αμφίρροπη αναμέτρηση της ημέρας η Φενερμπαχτσέ υποδέχεται την Ντιναμό Κιέβου στην Τουρκία. Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το πρώτο ματς, που πραγματοποιήθηκε σε ουδέτερο γήπεδο στην Πολωνία. Την πρόκριση θα κυνηγήσουν και οι δυο αντίπαλοι και θα ποντάρουμε στην ισοπαλία. Αν και οι γηπεδούχοι δίνονται ως φαβορί, οι φιλοξενούμενοι θέλουν να καταφέρουν να είναι η μοναδική ομάδα που θα συμμετέχει στους ομίλους του Champions League της πολύπαθης Ουκρανίας.

Τέλος ο Άρης κοντράρεται με την Γκόμελ σε ουδέτερο γήπεδο και μετά το σκορ του πρώτου αγώνα δεν πιστεύουμε πως θα αντιμετωπίσει προβλήματα και θα φτάσει στη δεύτερη νίκη του στη διοργάνωση. Το διπλό από ημίχρονο δίνεται σε καλή τιμή και μας ικανοποιεί πλήρως.

20:00 ΖΥΡΙΧΗ – ΚΑΡΑΜΠΑΓΚ Χ ΗΜ. (2.25)

20:00 ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ – ΝΤΙΝΑΜΟ Κ. Χ (3.50)

21:00 ΓΚΟΜΕΛ – ΑΡΗΣ 2 ΗΜ. / 2 ΤΕΛ. (1.90)

22:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΜΑΚΑΜΠΙ 1 ΗΜ. / 1 ΤΕΛ. (2.62)