Bundesliga: Σοκ και δέος για τη νέα Μπάγερν, πέντε γκολ σε ένα ημίχρονο στην Άιντραχτ

ΑΠΕ - ΜΠΕ

H Mπάγερν έκανε ότι ήθελε στο πρώτο μέρος απέναντι στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης και κατάφερε να πετύχει πέντε τέρματα, με τον Μανέ να σκοράρει στο ντεμπούτο του.

Απίστευτη Μπάγερν Moνάχου στα πρώτα 45 λεπτά της πρεμιέρας της Bundesliga, αφού η ομάδα του Γιούλιαν Νάγκελσμαν με ονειρικό ποδόσφαιρο κατάφερε να σκοράρει πέντε τέρματα απέναντι στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

Οι Βαυαροί ήταν ασταμάτητοι, με τον Κίμιχ να ανοίγει τον χωρό των γκολ μόλις στο 5′, ενώ στο 11′ ο Παβάρ έκανε το 2-0.

Η Μπάγερν δεν σταματούσε με τίποτα, και στο 29′ μετά από απίθανη αντεπίθεση πέτυχε και τρίτο τέρμα, με τον Σαντιό Μανέ να πετυχαίνει το πρώτο του γκολ με το κεφάλι μετά από πάσα του Γκνάμπρι.

Στο 35′ ο Μουσιάλα έκανε το 4-0, ενώ λίγο πριν το ημίχρονο ο Γκνάμπρι έκλεισε τον χορό των γκολ.