Άιντραχτ - Μπάγερν Μονάχου: Εξάστεροι Βαυαροί, σκόρπισαν τους «Αετούς» στην πρεμιέρα του Μανέ

ΑΠΕ - ΜΠΕ

Η Μπάγερν Μονάχου ήταν η απόλυτη κυρίαρχος στο ματς με την Άιντραχτ στην πρεμιέρα της Bundesliga και διέλυσε με 6-1 τους «Αετούς».

Υπερηχητική Μπάγερν διέλυσε με έξι τέρματα την Άιντραχτ Φρανκφούρτης στην πρεμιέρα της Bundesliga, με τον Σαντιό Μανέ να σκοράρει μάλιστα στο ντεμπούτο του.

Οι Βαυαροί μπήκαν από την αρχή με το πόδι πατημένο στο γκάζι, με τον Κίμιχ στο 5′ και τον Παβάρ στο 11′ να δίνουν προβάδισμα με δύο τέρματα.

Λίγο πριν συμπληρωθούν 30 λεπτά, ο Μανέ συστήθηκε στο γερμανικό κοινό, με τον Σενεγαλέζο να σκοράρει με το κεφάλι μετά από πάσα του Γκνάμπρι μετά από τρομερή αντεπίθεση.

Στο 35′ ο Μουσιάλα έκανε το 4-0, ενώ τον χορό των γκολ στο πρώτο μέρος έκλεισε λίγο πριν το ημίχρονο ο Γκνάμπρι.

Στο δεύτερο μέρος η Άιντραχτ, μετά και την συνδρομή του Νόιερ μείωσε σε 5-1. Ο Γερμανός τερματοφύλακας υπέπεσε σε τεράστια γκάφα, αφού προσπάθησε να ντριμπλάρει τον Μουανί, όμως έχασε την μπάλα.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μουσιάλα στο 83′, με την Μπάγερν να ξεκινάει δυναμικά στέλνοντας μήνυμα στους υποψήφιους διεκδικητές.