Premier League: Απίστευτο! Η Μπρέντφορντ διαλύει 4-0 τη Γιουνάιτεντ στο ημίχρονο!

ΑΠΕ - ΜΠΕ

Εφιαλτικές στιγμές βιώνει η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην έδρα της Μπρέντφορντ, αφού οι γηπεδούχοι πέτυχαν τέσσερα τέρματα σε ένα ημίχρονο εις βάρος της ομάδας του Τεν Χαχ.

Τραγική το λιγότερο η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που έγινε έρμαιο δεχόμενη τέσσερα τέρματα στο πρώτο μέρος από την Μπρέντφορντ.

Οι παθογένειες της ομάδας του Έρικ Τεν Χαχ βγήκαν και πάλι στο γήπεδο αυτή τη φορά σε υπερθετικό βαθμό, αφού τα παιδικά λάθη στην άμυνα και η συνολικότερη εικόνα κόστισαν.

Οι παίκτες της Γιουνάιτεντ δεν μπορούσαν να σηκώσουν κεφάλι, με την Μπρέντφορντ να κάνει ότι θέλει στον αγωνιστικό χώρο, με τον Ντε Χέα να κρεμά την ομάδα του στο 10′, όταν από το ισχνό σουτ του Ντα Σίλβα έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του που κατέληξε στα δίχτυα.

Λίγο αργότερα, ένα ακόμη λάθος στην άμυνα, με τον Έρικσεν να χάνει την μπάλα στο ύψος της μικρής περιοχής, με τον Γιένσεν να κάνει το 2-0 στο 18′.

Σαν να μην έφτανε αυτό, η ομάδα του Τεν Χαχ δέχθηκε γκολ και από στημένη φάση, με τον Μι να κερδίζει τον Μαρτίνες στην προσωπική μονομαχία και με κεφαλιά να γράφει το 3-0 μόλις στο 30′.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» τα είχαν χαμένα και ακολούθησε και τέταρτο γκολ, όταν από απομάκρυνση παρακαλώ από την άμυνα, η Μπρένφορντ έφυγε στην αντεπίθεση, με τον Εμπουεμό να κερδίζει το δίδυμο Μαγκουάιρ και Μαρτίνεζ για να πλασάρει τον Ντε Χέα, ολοκληρώνοντας ένα εφιαλτικό ημίχρονο για το σύνολο του Τεν Χάαγκ.