Λέτσε - Ίντερ: Ο Ντάμφρις έσωσε με γκολ στο 90+5' το ντεμπούτο του Λουκάκου

Η Ίντερ αν και φλέρταρε με την πρώτη της βαθμολογική απώλεια, έσωσε τα προσχήματα και το τρίποντο με το γκολ τους Ντάμφρις στο 90+5′.

H Ίντερ τα βρήκε σκούρα απέναντι στην Λέτσε και παραλίγο να βιώσει την πρώτη της βαθμολογική απώλεια, με τον Ντάμφρις να σώζει την παρτίδα με γκολ στο 90+5′.

Οι νερατζούρι πήραν κεφάλι στο σκορ μόλις στο 2ό λεπτό, όταν από την σέντρα του Ντι Μάρκο, ο Νταρμιάν έκανε την κεφαλιά πάσα στον Λουκάκου, με τον Βέλγο να βρίσκει δίχτυα στο πρώτο επίσημο ματς μετά την επιστροφή του στο Μιλάνο.

Στα επόμενα λεπτά η Ίντερ έχασε και άλλες ευκαιρίες για να σκοράρει, όμως πότε ο τερματοφύλακας και πότε οι κακές επιλογές και τα τελειώματα δεν της επέτρεψαν ένα δεύτερο τέρμα.

Η Ίντερ όμως δεν συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και έβγαλε παθογένειες, με αποτέλεσμα η Λέτσε να βγει από τα καρέ της και να κυνηγήσει το γκολ.

Έτσι με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους η Λέτσε έφερε το παιχνίδι στα ίσια με τον Σισάι στο 48′. Η Λέτσε έφυγε στην αντεπίθεση, η Ντι Φραντσέσκο πάσαρε την κατάλληλη στιγμή και ο επιθετικός των γηπεδούχων έκανε το 1-1.

Από εκείνο το σημείο και μετά, η Λέτσε πήρε τα ηνία και ήταν αυτή που έχασε τις μεγαλύτερες ευκαιρίες.

Η Ίντερ τελικά κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης, με τον Ντάμφρις να έρχεται από τον πάγκο και με γκολ στο 90+5′ να δίνει το φιλί της ζωής και μαζί τους τρεις βαθμούς στην Ίντερ.