Ντιναμό Μόσχας - Σπαρτάκ Μόσχας: Ανατριχιαστικός τραυματισμός τερματοφύλακα

Aνατριχιαστική σκηνή τραυματισμού τερματοφύλακα στον αγώνα Ντιναμό Μόσχας – Σπαρτάκ Μόσχας για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ρωσίας.

Η Ντιναμό Μόσχας νίκησε τη Σπαρτάκ Μόσχας με 1-0  για την  6η αγωνιστική του ρωσικού πρωταθλήματος χάρις σε ένα γκολ που σημείωσε  ο Κονσταντίν Τιουκάβιν  στο 27ο λεπτό.

Το ντέρμπι της Μόσχας ήταν πλούσιο σε σκληρά μαρκαρίσματα. Όμως η φάση που έγινε στο  55ο λεπτό έκοψε την ανάσα των θεατών (και των τηλεθεατών).

Ο επιθετικός της Σπαρτάκ, Αλεξάντερ Σομπολέφ  στην προσπάθειά του να φτάσει στην μπάλα βρήκε στο πρόσωπο τον τερματοφύλακα της Ντιναμό, Αντον Σουνιν.

Μετά την κλωτσιά που δέχθηκε ο τερματοφύλακας παρέμεινε ξαπλωμένος στο γρασίδι και οι γιατροί έτρεξαν να του παράσχουν τις πρώτες βοήθειες.

Τα τηλεοπτικά ριπλέι της φάσης έκαναν όλον τον κόσμο να ανησυχήσει για την κατάσταση του Σούνιν. Ευτυχώς όμως ο τερματοφύλακας της Ντιναμό δεν τραυματίστηκε σοβαρά και μπόρεσε να συνεχίσει το παιχνίδι.

Έκπληξη ωστόσο προκάλεσε η απόφαση του διαιτητή της συνάντησης, ο οποίος δεν έδειξε καν κίτρινη κάρτα στον Σομπόλεφ!

Δείτε τη φωτογραφία που τράβηξε ο Alexander Mysyakin για το Sport24.ru.