Λιλ - Παρί Σεν Ζερμέν: Αυτό το πάρτι των Μέσι, Νεϊμάρ, Εμπαπέ άρχισε στο 8ο δευτερόλεπτο!

Η Παρί Σεν Ζερμέν με τους Μέσι, Νεϊμάρ, Εμπαπέ σε μεγάλα κέφια, συνέτριψε 7-1 εκτός έδρας τη Λιλ για την 3η αγωνιστική της Ligue 1

Άλλη χρονιά θα ήταν ντέρμπι. Όχι τη φετινή. Έτη φωτός μπροστά η Παρί Σεν Ζερμέν συνέτριψε την τελευταία ομάδα που της πήρε το πρωτάθλημα μέσα στην έδρα της.

Το πάρτι των Μέσι, Νεϊμάρ, Εμπαπέ ξεκίνησε από το πρώτο κιόλας λεπτό, όταν ο Μέσι έβγαλε μαγική ασίστ και ο Εμπαπέ άνοιξε το σκορ. Οι θεατές κοίταξαν τον φωτεινό πίνακα και δεν πίστευαν στα μάτια τους. Γκολ στο 8ο δευτερόλεπτο!

Ο Εμπαπέ πανηγυρίζει το γκολ στη Λιλ

Ο Αργεντινός κράτησε για τον εαυτό του το 0-2 που πέτυχε στο 28΄ αφού πρώτα χάθηκε η μπάλα στην κυκλοφορία της μπάλας από τους παριζιάνους. Στη συνέχεια πήρε τη σκυτάλη ο Νεϊμάρ ο οποίος έφτιαξε το γκολ στον Χακίμι (0-3) και πέτυχε ο ίδιος το 0-4 στο 44΄.

Οι φιλοξενούμενοι δεν έκαναν κράττει στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Νεϊμάρ για τις σχέσεις του οποίου με τον Εμπαπέ πολλά ακούστηκαν τις προηγούμενες μέρες, σημείωσε άλλο ένα γκολ στο 52΄ πριν ο Μπαμπά μειώσει σε 1-5 στο 54΄.

Aλλά ο Νεϊμάρ είχε κι άλλα… ράμματα για τη γούνα της Λιλ. Στο 66΄έδωσε τη δεύτερη ασίστ του και ο Εμπαπέ σημείωσε το 1-6 για να φτάσει στο χατ τρικ στο 87΄.

Mε τη νίκη αυτή η Παρί έκανε το 3Χ3 κι έφτασε τα 17 γκολ από τρεις αγώνες! Ποιος να την σταματήσει…