Λίβερπουλ - Νιούκαστλ: «Πόλεμος» στους δύο πάγκους στο φινάλε, με εκτόξευση μπουκαλιών και ύβρεις του Νούνιες

AMNA/EPA

Το λυτρωτικό για τη Λίβερπουλ γκολ του Φάμπιο Καρβάλιο στις καθυστερήσεις του αγώνα με τη Νιούκαστλ, πυροδότησε ακραίες αντιδράσεις στους πάγκους των δύο ομάδων.

Νίκη… διά πυρός και σιδήρου για τη Λίβερπουλ κόντρα στη Νιούκαστλ για την 5η αγωνιστική της Premier League, που σημαδεύτηκε από πρωτόγνωρες εικόνες στο «Άνφιλντ». Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ κατάφερε να κάνει το 2-1 στις καθυστερήσεις του αγώνα με τους «Magpies» και αυτό που ακολούθησε δεν έχει προηγούμενο.

Το γκολ που σημείωσε ο Φάμπιο Καρβάλιο και λύτρωσε τους «Reds» στο 90+8 πυροδότησε την ήδη ηλεκτρισμένη ατμόσφαιρα στον αγώνα. Από τον πάγκο των φιλοξενούμενων εκτοξεύτηκαν μπουκάλια, ενώ ο Ντάργουϊν Νούνιες εξαπέλυσε υβριστικές… ευχές  στους παίκτες της Νιούκαστλ, πανηγυρίζοντας παράλληλα σαν τρελός τη δύσκολη νίκη της ομάδας του. Η ένταση είχε ξεκινήσει όταν οι ποδοσφαιριστές του Έντι Χάου, στην προσπάθειά τους να κρατήσουν το σκορ στο 1-1, έκαναν καθυστερήσεις και εκνεύρισαν τους αντιπάλους τους.

Ο Νούνιες ξέσπασε με ύβρεις κατά των παικτών της Νιούκαστλ, όπως ακούγεται στο παρακάτω βίντεο: