Σέλτικ - Ρέιντζερς 4-0: Σκόνη και θρύψαλα με «θεατή» Γιακουμάκη

celtic fc

Η Σέλτικ, χωρίς τον Γιώργο Γιακουμάκη, συνέτριψε 4-0 τους Ρέιντζερς στο μεγάλο ντέρμπι του πρωταθλήματος Σκωτίας.

Παράσταση για ένα ρόλο ήταν το old firm της Σκωτίας αφού η πρωταθλήτρια Σέλτικ καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο τη νίκη επί των Ρέιντζερς προηγούμενη με 3-0 χάρις σε δυο γκολ που πέτυχε ο Αμάδα και ένα ο Ζότα.

Η Σέλτικ ξεκίνησε τον αγώνα χωρίς τον Γιώργο Γιακουμάκη που έμεινε στον πάγκο.  Όταν όμως ο Κιόγκο Φουρουγιάσι τραυματίστηκε μόλις στο 5ο λεπτό, μπήκε στον αγώνα και είχε θετική παρουσία, χωρίς ωστόσο να σκοράρει.

Μοιραίος για τους Ρέιντζερς ήταν ο Αντόνιο Τσόλακ που έχασε τρεις ευκαιρίες για γκολ

Το τέταρτο ήταν ένα δώρο του τερματοφύλακα Μακ Λάφλιν κι ενδεικτικό της… θάλασσας που είχε η άμυνα των Ρέιντζερς. Ο Μακ Λάφλιν τροφοδότησε τον Τέρνμπουλ που τον έστειλε να τη μαζέψει από τα δίχτυα του.

Δείτε τα highlights του Σέλτικ – Ρέιντζερς 4-0