Premier League: Αυτοχειρία Νότιγχαμ, αφεντικό η Τότεναμ

ΑΜΝΑ/ΕΡΑ

Η Νότιγχαμ Φόρεστ αν και προηγήθηκε 2-0, δέχθηκε τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και ηττήθηκε 2-3 από την Μπόρνμουθ. Η Τότεναμ υπέταξε 2-1 τη Φούλαμ για την 6η αγωνιστική της Premier League

Πατατράκ στο Σίτι Γκράουντ και απίστευτη ανατροπή για την Μπόρνμουθ που έκανε το 2-3 στο 87΄ενώ ήταν πίσω στο σκορ με 2-0 από το ημίχρονο!

Nότιγχαμ – Μπόρνμουθ

Στην αναμέτρηση των νεοφώτιστων (και συνάμα βαριά ηττημένων την προηγούμενη αγωνιστική) η Φόρεστ ήταν καλύτερη και από την αρχή πίεσε τη φιλοξενούμενη για να πετύχει ένα γκολ το οποίο βρήκε στο 33΄ ύστερα από κεφαλιά του Κουγιατέ.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν και δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με πέναλτι που εκτέλεσε ο Μπρέναν Τζόνσον (το πέναλτι δόθηκε σε χέρι του του Λόιντ Κέλι και αφού η φάση επιβεβαιώθηκε στο VAR).

Ο Κουγιατέ σημειώνει το 1-0 της Νότιγχαμ επί της Μπόρνμουθ

Κι ενώ η Φόρεστ μπήκε επιθετικά και στο δεύτερο ημίχρονο δέχθηκε -κόντρα στη ροή του αγώνα- γκολ στο 51΄από τον Φίλιπ Μπίλινγκ και το ματς πήρε άλλη τροπή.

Η Μπόρνμουθ σόκαρε τη Νότιγχαμ στο 63΄ όταν ο Ντόμινικ Σολάνκε  με δεξί σουτ ισοφάρισε 2-2. Και σαν να μην έφτανε αυτό στο 87ο λεπτό είδε την εστία της να παραβιάζεται για 3η φορά από γκολ που πέτυχε ο Τζέιντον Άντονι!

Τότεναμ – Φούλαμ

Η Φούλαμ παρατάχθηκε αμυντικά και δυσκόλεψε την Τότεναμ η οποία είχε δοκάρι με τον Σον στο 33΄ και βρήκε γκολ, όχι από τον συνήθη ύποπτο, Χάρι Κέιν αλλά από τον Χόιμπεργκ ο οποίος στο 40΄ τρύπησε την άμυνα των φιλοξενούμενων.

Ο μεγάλος σκορερ της Τότεναμ δεν θα μπορούσε να λείψει από το πάρτι. Στο 75΄ με αριστερό σουτ από πολύ κοντά έγραψε το 2-0 και έδωσε τέλος στις ελπίδες της Φούλαμ. Ο Κέιν χρειάστηκε να περιμένει λίγο μέχρι το γκολ να αξιολογηθεί από τον VAR.

Η Φούλαμ το μόνο που μπόρεσε ήταν να μειώσει με τον Μίτροβιτς στο 87΄ αλλά οι τελευταίες προσπάθειες για ισοφάριση έπεσαν στο κενό.