Ατρόμητος - Παναιτωλικός 1-1: Kέρδισαν από ένα... ημίχρονο

Eurokinissi

Aτρόμητος και Παναιτωλικός μοιράστηκαν εντυπώσεις και γκολ στο Περιστέρι (1-1) για την 3η αγωνιστική της Super League

Η κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο ανωτερότητας, διάστημα στο οποίο πέτυχε το γκολ της. Ο Παναιτωλικός στο πρώτο μέρος και ο Ατρόμητος στο δεύτερο.

Mε φόρα από τη νίκη του 3-1 επί του Άρη ο Παναιτωλικός μπήκε αεράτος στο Περιστέρι στον αγώνα με τον Ατρόμητο. Και ύστερα από ένα δυο επουσιώδεις φάσεις εκατέρωθεν πήρε  το κεφάλι στο σκορ από γκολ που σημείωσε ο Νίκος Καρέλης στο 33΄ ύστερα από κακή αντίδραση του Χατζηισαΐα.

Ο Καρέλης σκοράρει κατά του Ατρομήτου

Το ματς πήρε φωτιά που υποδαυλίστηκε στο επόμενο λεπτό όταν ο διαιτητής Τάσος Σιδηρόπουλος απέβαλε τον Ντουάρτε για σκληρό φάουλ στον Κουέν. Όμως με την προτροπή του VAR είδε τη φάση στο βίντεο και ανακάλεσε την απόφασή του, δείχνοντας απλά μια κίτρινη στον χαφ του Παναιτωλικού.

Ο Σιδηρόπουλος πήρε πίσω την κόκκινη στον Ντουάρτε

Ο Ατρόμητος μπήκε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο και πέτυχε αυτό που ήθελε. Στο 52΄στην πρώτη του καλή στιγμή ισοφάρισε με τον Ντορίν Ροτάριου. Ο Ρουμάνος πήρε μια φανταστική μπαλιά από τον Μουνίθ και με ωραίο πλασέ νίκησε τον Ανέστη (1-1).