Αργεντινή - Τζαμάικα 3-0: Δύο γκολ σε τέσσερα λεπτά για τον Λιονέλ Μέσι που έφτασε τα 90

ΑΠΕ

Ο Λιονέλ Μέσι μπήκε αλλαγή στο 56ο λεπτό στο φιλικό Αργεντινή – Τζαμάικα και η Αργεντινή έφτασε τα 35 ματς, στα οποία αγνοεί την ήττα.

Τα 90 γκολ με την Εθνική Αργεντινής έφτασε ο Λιονέλ Μέσι στη νίκη επί της Τζαμάικας με 3-0. Του ήταν αρκετά τέσσερα λεπτά για να σκοράρει δύο φορές.

Μπήκε αλλαγή στο 56ο λεπτό στο φιλικό στο Νιου Τζέρσεϊ και η Αργεντινή έφτασε τα 35 ματς, στα οποία αγνοεί την ήττα.

Η Αργεντινή προηγήθηκε στο 13ο λεπτό με τον Χούλιαν Άλβαρες, ο Μέσι στο 86′ με σουτ και στο 89′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ, διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Η σύνθεση της Αργεντινής: Μαρτίνες, Μοντιέλ (79′ Μολίνα), Ρομέρο, Οταμέντι, Ταγλιαφίκο, ΜακΆλιστερ (72′ Ντε Πολ), Ροντρίγκες (56′ Φερνάντες), Λο Σέλσο, Ντι Μαρία (79′ Λισάντρο Μαρτίνες), Λαουτάρο Μαρτίνες (56′ Μέσι), Άλβαρες (79′ Κορέα).