Europa League: Η Ομόνοια λαχτάρησε τη Γιουνάιτεντ , η Αϊντχόφεν μεγάλη «διάρρηξη» στη Ζυρίχη

amna-epa

Η Ομόνοια λαχτάρησε (2-3) τη Μαντσεστερ Γιουνάιτεντ στο ΓΣΠ , η Αϊντχόφεν έκανε μεγάλη «διάρρηξη» (1-5) στη Ζυρίχη. Τι έγινε στα ματς των 19.45 για την 3η αγωνιστική του Europa League.

Ο Μπρούνο με τον Ανσαριφάρντ συνδυάστηκαν και ο Ιρανός στο 34΄ σόκαρε την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που είχε ανέβει όλη πάνω από το κέντρο του γηπέδου για να δώσει προβάδισμα στην Ομόνοια και να κάνει τον Τεν Χάαχ να ξεροκαταπίνει στον πάγκο του.

Όμως το θηρίο ξύπνησε στην επανάληψη και με δυο γρήγορα γκολ των Ράσφορντ και Μαρσιάλ ανέτρεψε το σκορ (1-2) και έφτασε στη νίκη με 3-2. Η Ρεάλ Σοσιεδάδ δυσκολεύτηκε στη Μολδαβία αλλά τελικά νίκησε 2-0 τη Σέριφ Τίρασπολ και έκανε το 3Χ3 στον όμιλο.

Η Αϊντχόφεν έκανε διάρρηξη 5-1 στην τράπεζα της Ζυρίχης σημειώνοντας τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο! Ο Ερυθρός Αστέρας καθάρισε από το πρώτο 45λεπτο το ματς με τη Φερεντσβάρος (4-1). Ο Μπεν Γεντέρ σκότωσε (3-1) την Τραμπζονσπόρ που έπαιζε με δέκα από το 11΄λόγω αποβολής του Γκόμεζ.  Ο Τάσος Μπακασέτας πέτυχε το «γκολ της τιμής» της Τραμπζονσπόρ.

Ερυθρός Αστέρας 0

*** Λόγω του πολέμου στην Ουκρανία, η Ντιναμό Κιέβου θα δώσει τους εντός έδρας αγώνες της στην Κρακοβία.