Europa League: Η Φράιμπουργκ το 3Χ3 στον όμιλο του Ολυμπιακού

Η Φράιμπουργκ λύγισε 2-0 τη Ναντ και έκανε το 3Χ3 στον όμιλο του Ολυμπιακού. Τι έγινε στους αποψινούς (6/10) αγώνες του Europa League.

Η Φράιμπουργκ είχε τον έλεγχο του αγώνα, έκανε ευκαιρίες, όχι όμως σπουδαίες και η Ναντ κράτησε σχετικά εύκολα το 0-0 στο πρώτο ημίχρονο ενώ από την πλευρά της έκανε σποραδικές απόπειρες για να σκοράρει στην αντεπίθεση.

Όμως στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι Γερμανοί σκόραραν με τον Ντάνιελ Κόφι Κιέρε κι έβαλαν τις βάσεις για τη νίκη. Η Ναντ προσπάθησε να αντιδράσει αλλά ήταν λίγη και η Φράιμπουργκ κλείδωσε το τρίποντο με δεύτερο γκολ που σημείωσε ο Γκρίφο στο 72΄.

Η Άρσεναλ σημείωσε δυο γκολ μέσα σε τρία λεπτά και με τους Ενκέτια και Χόλντινγκ και απλοποίησε τα πράγματα πριν συμπληρωθεί μισή ώρα αγώνα κόντρα στην Μπόντο Γκλιμτ την οποία νίκησε τελικά με 3-0.

Με πέναλτι του Ντιμπάλα η Ρόμα προηγήθηκε της Μπέτις που απάντησε γρήγορα με τον Ροντρίγκες και σόκαρε τους Ρωμαίους στο 88΄ (1-2) με τον Λούις Ενρίκε.

Ερυθρός Αστέρας 3

*** Λόγω του πολέμου στην Ουκρανία, η Ντιναμό Κιέβου θα δώσει τους εντός έδρας αγώνες της στην Κρακοβία.