Λάζαρ Ραντζέλοβιτς: Οργίασε στο πάρτι της Ουράλ στο Ροστόφ - MVP και γκολάρα

Twitter

Δείτε το γκολ που πέτυχε ο Λάζαρ Ραντζέλοβιτς στη νίκη της Ουράλ στο Ροστόφ.

Το τρίτο του γκολ με τη φανέλα της Ουράλ στη εκτός έδρας νίκη επί της Ροστόφ πέτυχε ο Λάζαρ Ράντζελοβιτς. Μάλιστα, ο πρώην ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού δεν ήταν απλά ο καλύτερος της ομάδας, αλλά αναδείχθηκε MVP του ματς.

Ο αγώνας έγινε στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Ρωσικής Πρέμιερ Λιγκ και η Ουράλ νίκησε 2:1. Η Ουράλ άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό με πολύ ωραίο γκολ του Λάζαρ Ράντζελοβιτς.

Η «Ροστόφ» ισοφάρισε με πέναλτι στο 26ο λεπτό της αναμέτρησης. Το γκολ πέτυχε ο Ρομάν Τουγκάρεφ. Το τελικό 1-2 διαμόρφωσε ο Ολλανδός μέσος Ράι Βλουτ στο 71ο λεπτό της συνάντησης.

Η Ουράλ πέτυχε την τρίτη συνεχόμενη νίκη της. Η ομάδα του Βίκτορ Γκοντσαρένκο έφτασε του 13 βαθμούς και ανέβηκε στην 11η θέση της βαθμολογίας. Η Ροστόφ με 25 βαθμούς παραμένει στη δεύτερη θέση