Ίντερ-Σαλερνιτάνα 2-0: Ξεκούραστη νίκη, με Κάστανο οι ηττημένοι

ΑΠΕ

Νίκη χωρίς να ιδρώσει πέτυχε η Ίντερ επί της Σαλερνιτάνα που είχε στην αρχική ενδεκάδα τον Γρηγόρη Κάστανο

Τη δεύτερη διαδοχική νίκη της στη Serie A πανηγύρισε η Ίντερ. Χάρη σε ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι επιβλήθηκε 2-0 της Σαλερνιτάνα στο «Τζιουζέπε Μεάτσα», στο πρώτο σημερινό παιχνίδι για τη 10η αγωνιστική, και παραμένει κοντά στις θέσεις που οδηγούν σε ένα ευρωπαϊκό «εισιτήριο». Στο 14΄ ο Μαρτίνες και στο 58′ ο Μπαρέλα σκόραραν για τους νικητές.

Στην αρχική ενδεκάδα των φιλοξενούμενων συμπεριλήφθηκε ο Γρηγόρης Κάστανος, με τον Κύπριο να αντικαθίσταται στο 60ό λεπτό από τον Ντιέγκο Βαλένσια.

Ιντερ: Ονάνα, Σκρίνιαρ, Ντε Φράι, Ατσέρμπι, Ντάμφρις (89′ Μπελανόβα), Μπαρέλα, Τσαλχάνογλου (89′ Νταρμιάν), Μχιταριάν (72′ Ασλάνι), Ντιμάρκο (63′ Γκόσενς), Λαουτάρο, Τζέκο (72′ Κορέα).

Σαλερνιτάνα: Σέπε, Γκιόμπερ, Ντάνιλουτς, Πιρόλα (81′ Σαμπιά), Καντρέβα, Κουλιμπαλί, Βιλένα (76′ Μπόχινεν), Καστάνος (60′ Βαλένσια), Ματζόκι (81′ Μπρον), Ντία, Πιόντεκ (60′ Μπονατσόλι).