Premier League: Η Γουέστ Χαμ ανάσανε στην... εκπνοή με Μπόρνμουθ

amna-epa

Με γκολ στις εκπνοές των ημιχρόνων η Γουέστ Χαμ νίκησε 2-0 την Μπόρνμουθ και πήρε βαθιά ανάσα στη βαθμολογία της Premier League

Η ομάδα που «καιγόταν» περισσότερο για τη νίκη στο ματς, Γουέστ Χαμ-Μπόρνμουθ, ήταν τελικά αυτή που την κατέκτησε. Η «αυλαία» της 13ης αγωνιστικής της Premier League βρήκε τα «σφυριά» να επιστρέφουν στα «τρίποντα», μετά από δύο αγωνιστικές και με το 2-0 απέναντι στην Μπόρνμουθ πήραν βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Ο αγώνας στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου κρίθηκε από το γκολ του Γάλλου αμυντικού, Ζουμά, από ασίσι του Σούτσεκ, στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου και από το πέναλτι του Μπενραχμα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Για τους φιλοξενούμενους η αποψινή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα και το τρίτο ματς χωρίς νίκη (προηγήθηκαν το 0-1 από τη Σαουθάμπτον και το 2-2 με την Φούλαμ).