Champions League: Μπαρτσελόνα - Μπάγερν και άλλα επτά ματς - Ώρες, κανάλια

Twitter

Τηλεοπτικός οδηγός για το δεύτερο μέρος της φάσης των ομίλων του UEFA Champions League και τα ματς που ξεχωρίζουν στις αθλητικές μεταδόσεις – Οι ώρες και τα κανάλια όλων των αναμετρήσεων.

Champions League μέρος δεύτερο της 5ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων. Τα φώτα θα στραφούν στο «Καμπ Νου», όπου η Μπαρτσελόνα χρειάζεται μόνο νίκη κόντρα στην πρωτοπόρο Μπάγερν Μονάχου, ώστε να μείνει ζωντανή στο κυνήγι της πρόκρισης (22.00, COSMOTE SPORT 2HD).

Παράλληλα, η Λίβερπουλ θα μονομαχήσει με τον Άγιαξ στη «Γιόχαν Κρόιφ Αρένα» του Άμστερνταμ (22.00, COSMOTE SPORT 3HD), στοχεύοντας στη νίκη για να σφραγίσει το εισιτήριο για τη φάση των «16». Από την άλλη, ο «Αίαντας» παίζει το τελευταίο του χαρτί για την πρόκριση, αφού χρειάζεται σκορ καλύτερο από το 2-1 που έχασε στο Άνφιλντ.

Η έμπειρη δημοσιογραφική ομάδα των καναλιών COSMOTE SPORT θα βρίσκεται σε κάθε φάση και θα μεταφέρει τον παλμό του ποδοσφαιρικού υπερθεάματος μέσα από πλούσια ρεπορτάζ και εκπομπές αφιερωμένες στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση.

Οι υπόλοιποι αγώνες που ξεχωρίζουν

Στον 2ο όμιλο η Ατλέτικο Μαδρίτης είναι η οικοδέσποινα στο ματς με τη Λεβερκούζεν (Τετάρτη 26/10, 22.00, COSMOTE SPORT 7HD). Οι «ροχιμπλάνκος» του Ντιέγκο Σιμεόνε ελπίζουν σε νίκη, αλλά και σε στραβοπάτημα της Πόρτο, που θα δοκιμάζεται νωρίτερα στο Βέλγιο ενάντια στην αήττητη Μπριζ (Τετάρτη 26/10, 19.45, COSMOTE SPORT 3HD). Στον 4ο όμιλο η Σπόρτινγκ Λισαβόνας του Σωτήρη Αλεξανδρόπουλου που μοιράζεται τη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με τη Μαρσέιγ, θα φιλοξενηθεί από την πρωτοπόρο Τότεναμ στο Λονδίνο (Τετάρτη 26/10, 22.00, COSMOTE SPORT 8HD & COSMOTE SPORT 4K).

Η εκπομπή «UEFA Champions League Show» με τους Μιχάλη Τσόχο και Βασίλη Σαμπράκο δίνει ραντεβού με τους τηλεθεατές πριν από την έναρξη των αναμετρήσεων στο COSMOTE SPORT 1HD (18.30), για να τους ενημερώσει για όλες τις εξελίξεις που αφορούν στα αντίπαλα ζευγάρια. Μετά τη λήξη των αναμετρήσεων η εκπομπή θα επιστρέψει (00.00, COSMOTE SPORT 1HD) με απευθείας συνδέσεις με τους αγωνιστικούς χώρους, δηλώσεις των πρωταγωνιστών, ψηφιακή ανάλυση των κρίσιμων φάσεων και τα καλύτερα στιγμιότυπα.

Παράλληλα, για λεπτό προς λεπτό ενημέρωση από όλα τα ματς της διοργάνωσης οι συνδρομητές της COSMOTE TV θα έχουν στη διάθεσή τους την εκπομπή «UEFA Champions League Λεπτό προς λεπτό» (26/10, 19.45 – 00.00, COSMOTE SPORT 1HD) με τους Τόλη Χριστοφοράκη και Μιχάλη Τσόχο.