Τάσος Χατζηγιοβάννης: Πέτυχε το πρώτο του γκολ στην Τουρκία, δύο λεπτά αφότου μπήκε ως αλλαγή

instagram/tasos_chatzigiovanis

Ο Τάσος Χατζηγιοβάννης πέτυχε το πρώτο του επίσημο γκολ με τη φανέλα της Ανκαραγκιουτσού, μόλις δύο λεπτά αφότου μπήκε ως αλλαγή στον αγώνα κόντρα στην Κασίμπασα.

Ο Τάσος Χατζηγιοβάννης βρήκε δίχτυα για πρώτη φορά ως παίκτης της Ανκαραγκιουτσού στην εκτός έδρας  αναμέτρηση με την Κασίμπασα (4/11) για το τουρκικό πρωτάθλημα. Ο πρώην άσος του Παναθηναϊκού πέρασε ως αλλαγή στο παιχνίδι στο 83′ και στο 85ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1, που ήταν και το τελικό σκορ, χαρίζοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Ο αγώνας ήταν στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της τουρκικής Super Lig. Ο Έλληνας διεθνής εξτρέμ πανηγύρισε έξαλλα με την κερκίδα το πρώτο του γκολ σε 9 συμμετοχές με την Ανκαραγκιουτσού