Super League 2: Μεγάλα διπλά για Παναχαϊκή, Κηφισιά - Πετυχημένη πρεμιέρα για ΑΕΛ και Μακεδονικό

Eurokinissi

Όλα τα αποτελέσματα στην πρεμιέρα της Super League 2.

H Κηφισιά πέρασε 2-0 από την έδρα της Ηλιούπολης χάρις στα γκολ των Νοικοκοιράκη (67΄) και Πέιου 84′ . Από το  69′ οι γηπεδούχοι έπαιζαν με δέκα παίκτες εξαιτίας της αποβολής του Τριανταφυλλάκου.

Με γκολ που σημείωσαν Πασάς (18′) και Ρόβας (59′), η Καλαμάτα επικράτησε με σκορ 2-0 του Ηρόδοτου, ξεκινώντας νικηφόρα τη διαδρομή της στο πρωτάθλημα. Στο 70′ σε σουτ του Μπόρχες η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Κρόστα.

Η Παναχαϊκή νίκησε στα Χανιά με 2-1. Ο Κέρης άνοιξε το σκορ στο 42′ και ο Μυτίδης έκανε το 2-0 στο 51′. Ο Ζιούλης μείωσε στο 56′.

ΟΦ Ιεράπετρας δραπέτευσε με 2-0 από το Αιγάλεω, χάρις στα γκολ των Αντερέγκεν στο 5′ και Μούλερ στο 32′.

Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2:

Ρεπό: Καλλιθέα

Με πρωταγωνιστή τον Όγμποε η ΑΕΛ νίκησε  3-0 τον Ηρακλή Λάρισας. Ο Όγκμποε σκόραρε στο 15′ και στο 19΄. Στο 23ο λεπτό ο Παπαγεωργίου διαμόρφωσε το 3-0.

Ο Ηρακληής έσωσε τον βαθμό της ισοπαλίας λίγο πριν από το φινάλε, με  Τότσκα να ισοφαρίζει στο 86΄ το γκολ του Πέττα (26΄)

Ο Μακεδονικός με δυο πέναλτι του Τσουκάνη στο 45ο και στο 80ο λεπτό νίκησε 2-0 τη Νίκη Βόλου που έπαιζε με δέκα παίκτες από το 66′.

Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2:

Βέροια-ΠΑΟΚ Β΄ 1-1

Πανσερραϊκός-Θεσπρωτός 1-1

Απόλλων Πόντου-Διαγόρας 0-1

ΑΕΛ-Ηρακλής Λάρισας 3-0

Μακεδονικός-Νίκη Βόλου 2-0

ΠΟΤ Ηρακλής-Αλμωπός Αριδαίας 1-1