Championship: Σκόραρε ο Μπάλντοκ και η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ πέταξε στην κορυφή

Με γκολ του Τζορτζ Μπάλντοκ η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ πέρασε 1-0 από το Κάρντιφ κι ανέβηκε στην 1η θέση της Championship.

Το γκολ δεν είναι το φόρτε του Τζορτζ Μπάλντοκ. Αυτό που πέτυχε ωστόσο σήμερα (12/11) έδωσε στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ τη νίκη 1-0 επί της Κάρντιφ και τη βοήθησε να ανέβει στην κορυφή μετά τους αγώνες της 21ης αγωνιστικής της Championship.

Ο Δημήτρης Πέλκας ήταν βασικός στη Χαλ αλλά αντικαταστάθηκε στο 60′ στον εντός έδρας αγώνα με  τη Ρέντινγκ που έληξε 0-1 από αυτογκόλ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Δημήτρης Γιαννούλης μπήκε αλλαγή στη Νόριτς στο 71′ στην  εντός έδρας ήττα με   1-2 από τη Μίντλεσμπρο, για την οποία ο Τσούμπα Άκπομ έδωσε την ασίστ για το νικητήριο γκολ στο 90+2′.