Super League 2: Η ΑΕΚ Β' «κρέμασε» με... αυτογκόλ-blooper τον Νικοπολίδη στο ντεμπούτο του!

Ένα απίθανο αυτογκόλ άλλαξε τη ροή του αγώνα της ΑΕΚ Β’ με την Προοδευτική, στο ντεμπούτο του Αντώνη Νικοπολίδη στον πάγκο των «βυσσινί» (3-0). Πρώτη νίκη για τον Ολυμπιακό Β’ επί του ΠΑΟ Ρουφ (2-0). Πέρασε από το Ρέθυμνο ο Απόλλων Σμύρνης (1-0).

Ένα απίθανο αυτογκόλ του Πάβλας έγειρε την πλάστιγγα υπέρ της ΑΕΚ Β’ στην αναμέτρηση με την Προοδευτική. Στο ντεμπούτο του Αντώνη Νικοπολίδη στον πάγκο των «βυσσινί», η ομάδα του βρέθηκε πίσω στο σκορ από το… πουθενά, σε ένα χρονικό σημείο που το παιχνίδι ήταν σχετικά ισορροπημένο (53′).

Λίγο αργότερα, η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου σημείωσε και το 2-0 με κεφαλιά του Ντάικο έπειτα από εκτέλεση κόρνερ από δεξιά, καθαρίζοντας ουσιαστικά την υπόθεση – νίκη.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Σκόνδρας με αριστερό εναέριο βολέ στο 90′ που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Καραργύρη (3-0).

Στα άλλα δύο παιχνίδια της ημέρας, ο Ολυμπιακός Β’ έφτασε στην πρώτη του νίκη, με 2-0 σε βάρος του ΠΑΟ Ρουφ στο γήπεδο της Καλλιθέας. Τα γκολ για την ομάδα του Γιάννη Οκκά πέτυχαν ο Κωστή στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους και ο Αλγκασίμ Μπα με εύστοχο κτύπημα πέναλτι στο 65′.

Σημαντική νίκη στο Ρέθυμνο, πήρε και ο Απόλλων Σμύρνης που με γκολ του Μωραΐτη στο 63′ κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Επισκοπής.