Σαουθάμπτον - Νότιγχαμ Φόρεστ 0-1: Άλμα παραμονής με Αβονίγι - Ντεμπούτο για Σκάρπα

Twitter

Τεράστιο… διπλό παραμονής για τη Νότιγχαμ Φόρεστ μετά τη νίκη της με 0-1 σε βάρος της Σαουθάμπτον. Το χρυσό γκολ ο Αβονίγι στο 27′ – Άρεσε πολύ στο ντεμπούτο του ο Σκάρπα.

Πολύ σημαντικό βήμα παραμονής πραγματοποίησε η Νότιγχαμ. Δύο μέρες μετά την ισοπαλία με την Τσέλσι και τον πολύτιμο βαθμό, η ομάδα του Στιβ Κούπερ πέρασε νικηφόρα και από την έδρα της ουραγού Σαουθάμπτουν, προσθέτοντας ένα χρυσό τρίποντο στο σακούλι. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση, στο μεγαλύτερο διάστημα της οποίας η Φόρεστ ήταν ανώτερη, πέτυχε στο 27ο λεπτό ο Αβονίγι.

Ντεμπούτο με τη φανέλα της αγγλικής ομάδας έκανε ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο ο Βραζιλιάνος Σκάρπα, ο οποίος -στην προ Χάμες Ροντρίγκες εποχή- είχε ακουστεί έντονα και για τον Ολυμπιακό. Η Νότιγχαμ έφτασε τους 17 βαθμούς και βγήκε από την επικίνδυνη ζώνη μετά από αρκετές μέρες…