Λαμία - ΠΑΟΚ 0-3: Τέτοιο νοκ άουτ ούτε ο... Μάικ Τάισον!

EUROKINISSI

Με μάτι που γυαλίζει ο ΠΑΟΚ του Λουτσέσκου ισοπέδωσε τη Λαμία με 3-0, την έριξε στο καναβάτσο από το ημίχρονο, και περιμένει το ντέρμπι ΑΕΚ – Παναθηναϊκού για να… μπει με τα μπούνια στη μάχη του τίτλου!

Ο ΠΑΟΚ έκανε εμφατικό πέρασμα από τη Λαμία, επικρατώντας με 3-0, με αποτέλεσμα να διανυκτερεύσει στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου προχώρησε σε αλλαγές στο αρχικό του σχήμα, με τους Λύρατζη, Νέσμπεργκ, Ντάντας και Μουργκ να βρίσκονται στην 11άδα. Ο Αυστριακός δεν έπαιξε πάνω από έξι λεπτά, καθώς τραυματίστηκε και αντικαταστάθηκε, με τον Νάραϊ να παίρνει τη θέση του.

Στο 13′ ο Δικέφαλος του Βορρά άνοιξε το σκορ με τον Ολιβέιρα να σκοράρει έχοντας γυρίσει πλάτη στην εστία, στο σουτ του Νάραϊ, με τον Γερμανό να σουτάρει αφού η μπάλα έφτασε σε αυτόν μετά απο εκτέλεση φάουλ του Ντάντας.

Λίγα λεπτά αργότερα, και συγκεκριμένα στο 18′, ο Ντάντας έχασε την ευκαιρία να κάνει το 0-02 με σουτ του μέσα από την περιοχή να φεύγει άουτ.

Στο 27′ ο Ντάντας βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα, μετά από γύρισμα του Νάραϊ, με τον ΠΑΟΚ να βγαίνει γρήγορα στην επίθεση.

Στο 29′  έρχεται η φάση της αναμέτρησης, με τη Λαμία να έχει δοκάρι μετά από κόρνερ και στην αντεπίθεση ο Νάραϊ αστοχεί από πλεονεκτική θέση, μετά από σερβίρισμα του Κωνσταντέλια.

Στο 32′ ο Μπεχαράνο έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Κοτάρσκι, μετά απο εκτέλεση κόρνερ.

Ο ΠΑΟΚ πέτυχε και τρίτο γκολ στο 59′ με τον Ζίβκοβιτς σε μια φάση στην οποία Κωνσταντέλιας και Αουγκούστο έκρυψαν τη μπάλα…

Ο ΠΑΟΚ έπιασε την ΑΕΚ στην δεύτερη θέση, γεγονός που ενεργοποίησε τους πάντες και έφερε μεταγραφή, με τον 35χρονο μεσοεπιθετικό της Ιντερνασιονάλ, Τάισον, να ετοιμάζει βαλίτσες για Θεσσαλονίκη.