Ολυμπιακός: Θέλεις να παίζεις; Απόδειξη!

Σισέ Μαρσέλο
eurokinissi

Ο Μίτσελ θα κάνει ροτέισον δίνοντας ευκαιρίες στο αποψινό ματς κυπέλλου με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, Σισέ, Μαρσέλο, Μπουχαλάκης και Σαμασέκου «παίζουν» για 11άδα.

Ο Μίτσελ είχε προαναγγείλει ευκαιρίες σε όλους τους παίκτες του Ολυμπιακού. Και το αποψινό (21.00-Cosmote TV) ματς κυπέλλου με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι προσφέρεται για τέτοιες όπως φάνηκε και από την αποστολή που επέλεξε.

Το 4-1 υπέρ των ερυθρόλευκων στο πρώτο ματς στο Γ.Καραϊσκάκης επιτρέπει στον Ισπανό τεχνικό να κάνει δοκιμές. Γι’ αυτό και είναι πολύ πιθανό στην 11άδα του να βρεθούν παίκτες όπως ο Σισέ αλλά και ο Μαρσέλο του οποίου η μοναδική συμμετοχή ως βασικός ως τώρα ήταν στο πρώτο ματς με τον Ατρόμητο για το Κύπελλο.

Ένα ματς στο οποίο είχε βάλει δύο ασύλληπτες γκολάρες στο β’ ημίχρονο αλλά στο α’ ημίχρονο ο Ατρόμητος επιτέθηκε από την πλευρά του αφού ο Βραζιλιάνος είχε αργές επιστροφές στην άμυνα και έμεναν κενά.

Στην 11άδα, βεβαίως, αναμένεται να βρεθεί και ο Ντιαντιέ Σαμασέκου για τον οποίο σας έχουμε γράψει ότι ο Μίτσελ αρχίζει σιγά σιγά να τον βάζει στο… κόλπο αφού θέλει να τον έχει ως back up plan του Γιαν Εμβιλά που έχει μεγαλώσει αρκετά και δεν γίνεται να παίζει non stop.

Και ο Μπουχαλάκης αναμένεται να είναι στο αρχικό σχήμα, ένας παίκτης που έχει μείνει πολύ πίσω στις προτιμήσεις του προπονητή.