Λουίς Σουάρες: «Τρέλανε» τους φίλους της Γκρέμιο στο ντεμπούτο του

ΑΠΕ

Ιδανικό ήταν το ντεμπούτο του Λουίς Σουάρες με τη φανέλα της Γκρέμιο, καθώς ο Ουρουγουανός επιθετικός σημείωσε χατ-τρικ μέσα σε 38 λεπτά στη νίκη με 4-2 επί της Σάο Λουίζ.

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο πραγματοποίησε ο Λουίς Σουάρες το ντεμπούτο του με τη φανέλα της Γκρέμιο, σημειώνοντας χατ-τρικ κόντρα στην Σάο Λουίζ.

Ο 35χρονος Ουρουγουανός επιθετικός, βρήκε δίχτυα μόλις στο 4ο λεπτό με ένα μακρινό σουτ, ενώ σκόραρε επίσης, στο 30ο και στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης, δίνοντας προβάδισμα ασφαλείας στην ομάδα του Πόρτο Αλέγκρε.

Ο πρώην άσος της Ατλέτικο Μαδρίτης και της Νασιονάλ «τρέλανε» τους φίλους της νέας του ομάδας, που τον αποθέωσαν τόσο πριν την έναρξη της αναμέτρησης όσο και μετά την επίτευξη των τριών τερμάτων.

Aυτό ήταν το 30ό χατ-τρικ στην πλούσια καριέρα του Λουίς Σουάρες, για πρώτη φορά ωστόσο πετυχαίνει κάτι τέτοιο σε ντεμπούτο του.