Αρης Μεταγραφές: Στη Θεσσαλονίκη ο Χριστοδουλόπουλος - «Είμαι εδώ, έχω κίνητρο»
![](https://sportday.gr/images/2023/02/06/lazaros1-960x641.jpg)
Ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος πάτησε Θεσσαλονίκη και δήλωσε έτοιμος, αλλά και με αυξημένο κίνητρο για να παίξει και να βοηθήσει τον Άρη.
«Είμαι εδώ! Γύρισα! Ήθελα να επιστρέψω στη Θεσσαλονίκη και να παίξω σε μια μεγάλη ομάδα όπως είναι ο Άρης. Θέλω να βοηθήσω την ομάδα μου σε όλα τα επίπεδα. Να την ανεβάσουμε σε απόδοση. Η επιλογή του Άρη και η δική μου θα έχει διάρκεια», είπε αρχικά ο έμπειρος επιθετικός, που χαμογελούσε με νόημα, απόλυτα ικανοποιημένος για τη συμφωνία του με τον Άρη και κρατώντας το κιτρινόμαυρο κασκόλ.
«Είχα αυξημένο κίνητρο να έρθω στον Άρη, ήθελα πάρα πολύ να επιστρέψω στην Ελλάδα. Ο Άρης μου δίνει αυτοπεποίθηση. Έρχομαι σεμνά και ταπεινά να βοηθήσω την ομάδα. Στο γήπεδο θα πρέπει να είμαι ένα παράδειγμα. Νιώθω έτοιμος να παίξω, είμαι καλά. Τα υπόλοιπα στο γήπεδο», πρόσθεσε και έφυγε αμέσως προκειμένουν να ολοκληρώσει τις τελευταίες λεπτομέρειες για την υπογραφή των συμβολαίων.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ
- Παναθηναϊκός-Μπότεφ 2-1: Η γκάφα του Βιλένα «έσβησε» το πλεονέκτημα και το VAR τον έσωσε από το κάζο
- ΠΑΟΚ: Το deja vu της προετοιμασίας και η μαλλιασμένη γλώσσα του Λουτσέσκου
- Αγγελόπουλοι για Σλούκα: «Δηλώσεις εκτός λογικής - Πίστευα θα ζητήσει συγγνώμη»
- Ολυμπιακός Μεταγραφές: Πλησιάζει ο Βέλντε
- ΕΡΤ Παρίσι 2024: Η παραδοχή, οι δικαιολογίες και οι αυθαιρεσίες Χατζηγεωργίου που δεν σβήνουν!