Ράιαν Ρέινολντς: «Τα πιο συναρπαστικά 90 λεπτά της ζωής μου το Ρέξαμ-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ»

twitter

Ο σταρ του Χόλιγουντ και ιδιοκτήτης της Ρέξαμ, Ράιαν Ρέινολντς φαίνεται ότι… έχει εθιστεί για τα καλά στο ποδόσφαιρο.

Η Ρέξαμ ηττήθηκε με 3-1 από την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και έμεινε εκτός Κυπέλλου Αγγλίας, στον 4ο γύρο της διοργάνωσης. Στο πρώτο παιχνίδι η ομάδα της Ουαλίας που αγωνίζεται στη National League, είχε αποσπάσει ισοπαλία με 3-3 στην έδρα της και το συναρπαστικό παιχνίδι είχε γίνει viral, καθώς ο διάσημος ιδιοκτήτης της, Ράιαν Ρέινλοντς το έζησε με πάθος στην εξέδρα του «Racehorse Ground».

Η Ρέξαμ έφτασε πολύ κοντά στο θαύμα, αλλά ένα γκολ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων έφερε το τελικό 3-3 απέναντι στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και οδήγησε το ζευγάρι σε δεύτερο αγώνα, που διεξήχθη το βράδυ της Τρίτης (7/2).

Εκεί η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ ήταν εκείνη που εξασφάλισε την πολυπόθητη πρόκριση, πετυχαίνοντας δύο γκολ στις καθυστερήσεις στο «Bramall Lane».

Ο «Deadpool» μίλησε για την εμπειρία του στο Sports Center και περιέγραψε αυτή την πρώτη  αναμέτρηση ως τα «πιο συναρπαστικά 90 λεπτά της ζωής του».

O ιδιοκτήτης της Ρέξαμ, ανέφερε χαρακτηριστικά: «Πραγματικά αυτά τα 90 λεπτά ήταν από τα πιο συναρπαστικά σε ολόκληρη τη ζωή μου. Δεν θυμάμαι να έχω ξαναζήσει κάτι τέτοιο, με εξαίρεση τη γέννηση των παιδιών μου», είπε μεταξύ άλλων.