Νόριτς - Χαλ: Γιαννούλης και Τζόλης νίκησαν τον Πέλκα στην επιστροφή του

Οι τρεις διεθνείς πρώην παίκτες του ΠΑΟΚ, βρέθηκαν στο ίδιο γήπεδο με τους Γιαννούλη και Τζόλη να αναδεικνύονται νικητές απέναντι στον Δημήτρη Πέλκα που επέστρεψε από τραυματισμό.

Η Νόριτς του Δημήτρη Γιαννούλη επικράτησε με 3-1 της Χαλ του Δημήτρη Πέλκα στην επιστροφή του τελευταίου μετά τον τραυματισμό του. Τα «καναρίνια» των Δημήτρη Γιαννούλη και Χρήστου Τζόλη επέστρεψαν στις νίκες μετά τις από Μπέρνλι και Μπρίστολ Σίτι, αφού επικράτησαν στην έδρα τους με 3-1 των «τίγρεων» του Δημήτρη Πέλκα μετά τη δίμηνη απουσία του λόγω τραυματισμού.

Ο διεθνής αριστερός μπακ ξεκίνησε βασικός στο παιχνίδι και αποχώρησε ως αλλαγή στο 90+2′ δίνοντας την θέση του στον Γκίμπσον. Ο Έλληνας εξτρέμ της Νόριτς, που επέστρεψε από τον δανεισμό του στην Τβέντε τον Γενάρη, έκανε την δεύτερη ολιγόλεπτη συμμετοχή του, μπαίνοντας ως αλλαγή στο παιχνίδι στο 86ο λεπτό.

Ο διεθνής επιθετικός μέσος από την άλλη πλευρά, μπήκε κι εκείνος ως αλλαγή στην θέση του Εστουπινιάν στο 59ο λεπτό αγωνιζόμενος για πρώτη φορά μετά το παιχνίδι με την Γουότφορντ στην 22η αγωνιστική της Championship.

Για την ιστορία η Χαλ ήταν εκείνη που άνοιξε το σκορ με τον Γκριβς στο 14ο λεπτό ενώ η Νόριτς ισοφάρισε με τον Ντόουελ τέσσερα λεπτά αργότερα. Στο 58ο λεπτό ο Γκαμπριέλ Σαρά έδωσε το προβάδισμα στα «καναρίνια» και ο Σάρτζεντ στο 89′ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.