Άρης: Θα αρπάξει την τελευταία ευκαιρία ο Καμάτσο;

Eurokinissi

Ο Πορτογάλος εξτρέμ Ράφαελ Καμάτσο αναμένεται να βρεθεί στην ενδεκάδα μετά τις διαδοχικές κακές εμφανίσεις των Ιτούρμπε και Πάλμα, αλλά θα πρέπει να μην κλοτσήσει κι αυτή την ευκαιρία.

Από την αρχή της σεζόν, ο Καμάτσο έχει βγάλει μόνο ένα ολόκληρο ενενηντάλεπτο στο πρωτάθλημα, στη νίκη με 2-1 επί του Ιωνικού στο Βικελίδης.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια μπαινοβγαίνει από τον πάγκο για λίγα λεπτά, ενώ σε έξι ματς έμεινε στον πάγκο και σε τρία δεν μπήκε καν στην αποστολή.

Στα πρώτα τρία παιχνίδια με τον Τόλη Τερζή στον πάγκο, ο Καμάτσο δεν έπαιξε ούτε λεπτό, αλλά στη Λαμία πήρε 21 λεπτά συμμετοχής και δεν ήταν κακός, ειδικά αν συγκρίνει κανείς την παρουσία του σε σχέση με την απόδοση των Πάλμα και Ιτούρμπε.

Αυτό το μομέντουμ είναι πολύ πιθανό να τον φέρει στην ενδεκάδα για το παιχνίδι της Κυριακής με τον ΠΑΣ, αλλά αυτή τη φορά θα πρέπει να δικαιώσει τον προπονητή του. Ο δανεισμός του από την Σπόρτινγκ Λισαβόνας ολοκληρώνεται στο τέλος του Ιουνίου και δεν θα έχει πολλές τέτοιες ευκαιρίες.