Βόλος - ΠΑΟΚ 0-1: Αυτή τη φορά, του έφτασε το ένα γκολ

Ο ΠΑΟΚ κράτησε το μηδέν στο Βόλο και το γκολ που πέτυχε ο Μπράντον ήταν αρκετό για να του δώσει τη νίκη

Ο ΠΑΟΚ πήγε με μοναδικό στόχο τη νίκη στο Βόλο και έφυγε από τη Θεσσαλία με τους τρεις βαθμούς στο τσεπάκι του ασχέτων αν η εικόνα του δεν ικανοποίησε στο δεύτερο μέρος

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τον Βόλο να δείχνει διάθεση να πιέσει ψηλά τον ΠΑΟΚ και να τον περιμένει στη μεσαία γραμμή του γηπέδου, κάτι που ο Δικέφαλος έδειξε να το περιμένει καθώς αυτό είναι το στυλ παιχνιδιού των γηπεδούχων. Οι ασπρόμαυροι προσπάθησαν να παίξουν με κάποιες μακρινές μαπλιές σε μια προσπάθεια να βγουν στην πλάτη της άμυνας του Βόλου. Νάραϊ και Ζίβκοβιτς ήταν οι πλέον δραστήριοι, με τον Κωνσταντέλια να μπαίνει στην εξίσωση και να χάνει δυο μεγάλες ευκαιρίες μέσα σε διάστημα εντός λεπτού.

Ο 20χρονος μεσοεπιθετικός αρχικά δεν πλάσαρε σωστά τον Κλέιμαν, από το ύψος της μικρής περιοχής και από αριστερά, ενώ στη συνέχεια έπιασε σουτ στην κίνηση από τη ύψος του πέναλτι με τη μπάλα να φεύγει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Οι δυο ευκαιρίες χάθηκαν στο 24′ και 25′ αντίστοιχα. Ο ΠΑΟΚ βρήκε το γκολ πέντε λεπτά αργότερα.

Ξεκλείδωσε την άμυνα η κάθετη του Αουγκούστο

Στο 30′ ο Αουγκούστο με κάθετη πάσα βρήκε τον Νάραϊ, με με τον Γερμανό να γυρίζει στον Μπράντον ο οποίος προ κενής εστίας έκανε το 0-1. Ο Βόλος προσπάθησε να απειλήσει μέσω κάποιων στατικών φάσεων χωρίς αποτέλεσμα.

Κατέβασε ρυθμό, σωτήρια επέμβαση Κουλιεράκη

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ οπισθοχώρησε, ο Βόλος κέρδισε μέτρα και έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει, με τον Οζέγκοβιτς να μπαίνει στην περιοχή, να προσπαθεί να ντριμπλάρει τον Κοτάρσκι και να πλασάρει, με τον Κουλιεράκη να κάνει το τάκλιν και να σώσει τον Δικέφαλο. Από εκεί και μετά, και μέχρι το τέλος της αναμέτρησης, ο ΠΑΟΚ δεν απείλησε αλλά και δεν απειλήθηκε.