Premier League: Συνέχισαν με νίκες Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Νιούκαστλ

epa

Συνέχισαν νικηφόρα στην Premier League Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Νιούκαστλ. Οι «κόκκινοι διάβολοι» έκαμψαν δύσκολα την αντίσταση της Μπρέντφορντ με 1-0, ενώ οι «καρακάξες» έκαναν επίδειξη δύναμης επί της Γουέστ Χαμ και μάλιστα εκτός έδρας (5-1).

Νικηφόρα συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους στην Premier League η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και η Νιούκαστλ. Οι «κόκκινοι διάβολοι» έκαμψαν δύσκολα την αντίσταση της Μπρέντφορντ με 1-0 χάρη σε ένα γκολ του Μάρκους Ράσφορντ στο 27′ έπειτα από ασίστ του Σάμπιτσερ.

Από τη δική τους πλευρά οι «καρακάξες» έκαναν επίδειξη δύναμης σε βάρος της Γουέστ Χαμ και μάλιστα εκτός έδρας. Επιβλήθηκαν 5-1, σαρώνοντας τους γηπεδούχους από την αρχή μέχρι το τέλος. Πέτυχαν δύο γρήγορα γκολ στο 6ο και 13ο λεπτό με τους Γουίλσον και Ζοέλιντον αντίστοιχα, με τους γηπεδούχους να μειώνουν στο 40′ με τον Ζουμά, για να κλείσει έτσι το ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι ήταν καταιγιστικοί και σημείωσαν άλλα τρία τέρματα με τους Γουίλσον και Ζοέλιντον να σκοράρουν δεύτερη φορά, ενώ σκόραρε και ο Ισάκ για το 1-4.

Μετά από τις αποψινές τους νίκες Γιουνάιτεντ και Νιούκαστλ ισοβαθμούν στην τρίτη θέση της κατάταξης με 53 βαθμούς.