Μασούρας γκολ
eurokinissi

Η… τρελή σύμπτωση των γκολ-καρμπόν του Γιώργου Μασούρα με ΠΑΟΚ και Άρη.

Στις 15/1/2023 ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε τον Άρη στο Γ.Καραϊσκάκης για την 18η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Στο ημίχρονο το ματς ήταν 0-0 και μία από τις αλλαγές ήταν με την έναρξη του β’ ημιχρόνου όταν ο Κώστας Φορτούνης έδωσε τη θέση του στον Γιώργο Μασούρα. Ελάχιστα δευτερόλεπτα μετά την είσοδό του στο ματς ο Έλληνας μεσοεπιθετικός με το Νο19 στην πλάτη έστελνε τη μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά και λύτρωνε τον Ολυμπιακό που πήρε τη νίκη μ’ εκείνο το γκολ.

Την 5η Απρίλη 2023 ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε τον ΠΑΟΚ για την 3η αγωνιστική των πλέι οφ του πρωταθλήματος και το ματς ήταν ξανά στην ισοπαλία (1-1) έως ότου ο Ζοζέ Ανιγκό αποφάσισε να παίξει και το «χαρτί» του Γιώργου Μασούρα (έγιναν τρεις αλλαγές μαζί) στην προσπάθεια να έρθει το γκολ που θα χαρίσει τη νίκη.

Συμπτώσεις επί 4!

Ο «Μασούρ» μπήκε στο ματς στο 77′ και δευτερόλεπτα μετά έστελνε, ξανά με κεφαλιά, τη μπάλα στα δίχτυα του δικεφάλου του βορρά. Για 2η φορά παίχτηκε ουσιαστικά το ίδιο σενάριο. Και γκολ με την είσοδο στο ματς. Και γκολ με κεφαλιά. Και ισοπαλία την ώρα που μπήκε στο ματς. Μέχρι και το ότι την ώρα που έμπαινε ο Μασούρας και στα δύο ματς έβγαινε ο Φορτούνης!

Και μέσα σ’ όλα μην ξεχνάμε ότι και 3ο από τα συνολικά 4 γκολ του Γιώργου ως τώρα στη Stoiximan Super League είναι κόντρα σε ομάδα της Θεσσαλονίκης, τον Άρη στο Κλ.Βικελίδης στον α’ γύρο του πρωταθλήματος. Το 4ο γκολ του είναι επί του Αστέρα Τρίπολης.