Νίκη Βόλου - ΑΕΛ: Οριστική διακοπή λόγω επεισοδίων

Το ντέρμπι της Νίκης Βόλου με την ΑΕΛ διακόπηκε οριστικά, αφού στο 48′ ξεκίνησαν επεισόδια μεταξύ οπαδών των δύο ομάδων.

Στα πειθαρχικά όργανα θα κριθεί η τύχη του σημερινού (7/4) ντέρμπι του Βορείου Ομίλου της Super League 2 μεταξύ της Νίκης Βόλου και της ΑΕΛ που άρχισε, αλλά δεν τελείωσε ποτέ, λόγω επεισοδίων που υπήρξαν μεταξύ των φιλάθλων των δύο ομάδων στα πρώτα λεπτά του β’ ημιχρόνου.

SUPER LEAGUE 2 / ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΛΑΡΙΣΑ (ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΤΖΕΚΑΣ/EUROKINISSI)

Στο 48′ και σε ένα χρονικό σημείο όπου οι «βυσσινί» ήταν μπροστά στο σκορ με 2-1, άρχισαν «μάχες» σώμα με σώμα μεταξύ φίλων των γηπεδούχων και των φιλοξενουμένων.

Τότε επενέβησαν τα ΜΑΤ, έγινε  χρήση κροτίδων κρότου λάμψης για να ηρεμήσουν τα πνεύματα, ενώ οι αποστολές των δύο ομάδων πήγαν στα αποδυτήρια.

Ο ρέφερι Τσιάρας ζήτησε την εκκένωση του Πανθεσσαλικού, προς στιγμήν φάνηκε να ηρεμεί η κατάσταση και οι παίκτες βγήκαν ξανά στον αγωνιστικό χώρο για να κάνουν προθέρμανση. Υστερα από λίγο όμως αποφασίστηκε η οριστική διακοπή της αναμέτρησης, καθώς σύμφωνα με τις σχετικές πληροφορίες η αστυνομία δήλωσε αδυναμία ώστε να εξασφαλίσει την ομαλή διεξαγωγή της μέχρι το τέλος.