Super League 2: O Διαγόρας το comeback της χρονιάς στη Νέα Ευκαρπία

Ο ΠΑΟΚ Β βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 3-0 στο 65′, αλλά μέσα σε 18 λεπτά ο Διαγόρας πέτυχε τρία γκολ και έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας από τη Νέα Ευκαρπία.

Μια διαφαινόμενη συντριβή στο 65ο λεπτό, μετατράπηκε σε βαθμό-σωσίβιο για την ομάδα του Διαγόρα στη Νέα Ευκαρπία.

Οι Ροδίτες βρέθηκαν να χάνουν με 3-0 από τον ΠΑΟΚ Β, αλλά κατάφεραν σε 18 λεπτά να πετύχουν τρία γκολ και να αποσπάσουν έναν πολύτιμο πόντο στη μάχη που δίνουν για την παραμονή στη Super League 2. Η μεγάλη προσπάθεια των φιλοξενούμενων παραλίγο, πάντως, να πάει… στράφι, αν ο Σπυράκος δεν σημάδευε το δοκάρι στο 90+4΄.

Με το «Χ» ο Διαγόρας ανέβηκε στους 24 πόντους σε 18 ματς, τέσσερις πάνω από τη διακεκαυμένη ζώνη.

Στο Νότο, ο Ολυμπιακός Β επικράτησε με 2-1 και με ανατροπή του Αιγάλεω, που αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι με τον Βλαχομήτρο στο 32′ (απέκρουσε ο Παπαδούδης), ενώ η Ηλιούπολη, αφού έχασε το προβάδισμα που πήρε στο πρώτο ημίωρο, απέσπασε ισοπαλία στην Πάτρα από την Παναχαϊκή με γκολ στο 89′.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ:

ΠΑΟΚ Β – Διαγόρας 3-3 (1′ Δαρέλας, 27′ Παναγιώτου, 52′ Σπυράκος – 65′ Παραστατίδης, 74′ Μιχόπουλος, 83′ Λούκιτς)

Ολυμπιακός Β – Αιγάλεω 2-1 (84′ Μπα, 88′ Αν. Βλαχομήτρος – 50′ Κωστανάσιος)

Παναχαϊκή – Ηλιούπολη 2-2 (24′ Μυτίδης, 75′ Μπουρλάκης – 29′ Βασιλείου, 89′ Φελίπε)