Premier League: Τα θαλάσσωσε στο τέλος η Νότιγχαμ - Ήττα με 2-1 από την Μπρέντφορντ

Με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά – το ένα με απίστευτη καραμπόλα σε εκτέλεση φάουλ του Τόνι – η Νότιγχαμ ηττήθηκε με 2-1 και έχασε την ευκαιρία για ένα σωτήριο διπλό στο Μπέντφορντ.

Ένα γκολ του Ντανίλο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έβαλε τη Νότιγχαμ μπροστά στο Gtech Community, αλλά μια καραμπόλα σε εκτέλεση φάουλ του Τόνι στο 82′ και η κατάρρευση μετά το 1-1, στέρησαν από τη Νότιγχαμ ένα σημαντικό εκτός έδρας τρίποντο.

Οι κόντρες ύστερα από μια στημένη μπάλα ευνόησαν τον Ντανίλο που άνοιξε το σκορ λίγο πριν στείλει ο διαιτητές τους παίκτες στα αποδυτήρια για το πρώτο ημίχρονο.

Ωστόσο η τύχη πήρε πίσω από τη Νότιγχαμ ό,τι της χάρισε απλόχερα, όταν ο Τόνι πέρασε την μπάλα δεξιά από το τείχος σε εκτέλεση φάουλ, ο Νάβας την έδιωξε, αυτή χτύπησε στο δοκάρι, πάνω στον Κοσταρικανό γκολκίπερ και κατέληξε στα δίχτυα.

Οι παίκτες της Νότιγχαμ, που μέχρι το 82′ κρατούσαν άνετα το 1-0, κατέρρευσαν μετά το 1-1, και στο 90+4′ δέχτηκαν και δεύτερο από τον Ντα Σίλβα, κι ενώ οι γηπεδούχοι είχαν απειλήσει σε δύο ακόμα περιπτώσεις.

Η Μπράιτον επιβεβαίωσε τη φετινή της δυναμική βάζοντας για… πλάκα έξι γκολ στην αποκαρδιωτική Γουλβς, που έκανε παιδαριώδη λάθη στην άμυνα και δώρισε τουλάχιστον τρία τέρματα στους αντιπάλους της.

Στο Σέλχαρστ Παρκ η Γουέστ Χαμ προηγήθηκε νωρίς, αλλά πλήρωσε τα πολλά αμυντικά σφάλματά της και ηττήθηκε από την Πάλα, που έφυγε στο +11 από τη ζώνη υποβιβασμού, ενώ τα Σφυριά εξακολουθούν να αισθάνονται ανασφάλεια.