Λίβερπουλ - Μπρέντφορντ 1-0: Ένα και να καίει από τον Σαλάχ!

AMNA

Ένα γκολ του Σαλάχ στο 13′ από κεφαλιά-ασίστ του Φαν Ντάικ έφτασε στη Λίβερπουλ για να πάρει ένα ακόμη σημαντικό τρίποντο.

Ένα γκολ του Μο Σαλάχ στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης στάθηκε αρκετό για να χαρίσει ένα ακόμη πολύτιμο τρίποντο στη Λίβερπουλ (1-0). Ο Αιγύπτιος διεθνής επιθετικός μπήκε με τη μπάλα στα δίχτυα στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης με τη Μπρέντφορντ, έπειτα από κεφαλιά του προωθημένου Φαν Ντάικ που αξιοποίησε γέμισμα του Φαμπίνιο.

Η συνέχεια του αγώνα εξελίχθηκε σε σκληρή «μάχη» ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων, ωστόσο, οι «κόκκινοι» του Γιούργκεν Κλοπ κράτησαν το υπέρ τους αποτέλεσμα, ενώ έχασαν την ευκαιρία να πετύχουν τουλάχιστον ένα ακόμη γκολ, μιας και δημιούργησαν συνολικά δέκα τελικές προς την αντίπαλη εστία.

Με αυτή της την επικράτηση η Λίβερπουλ παρέμεινε στην 5η θέση, πλησίασε στον έναν βαθμό τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αλλά έχει δύο παιχνίδια περισσότερα.