Ντόρτμουντ: Σε μόλις 9' λεπτά, κατέστρεψε ότι έχτιζε σε μία χρονιά

Η Ντόρτμουντ έζησε την απόλυτη ψυχρολουσία απέναντι στην Μάιντς, με τους Βεστφαλούς να δέχονται δύο τέρματα σε εννέα λεπτά, χάνοντας τον τίτλο μέσα από τα χέρια τους.

Η απόλυτη καταστροφή για την Ντόρτμουντ, με την ομάδα του Τέρζιτς μέσα σε εννέα λεπτά να χάνει ουσιαστικά τον τίτλο στη Γερμανία, εκτός συγκλονιστικού απροόπτου.

Οι Βεστφαλοί που περίμεναν πως και πως την σημερινή ημέρα,  κατάφεραν να δεχθούν το γκολ μόλις στο 15ό λεπτό της αναμέτρησης απέναντι στην Μάιντς, με τον Χάνκε Όλσεν να σκοράρει με κεφαλιά.

Η Ντόρτμουντ κέρδισε πέναλτι, όμως ο Σεμπαστιάν Αλέ σπατάλησε την ευκαιρία στο 19′, με την Μάιντς πέντε λεπτά αργότερα να πετυχαίνει και δεύτερο γκολ με τον Ονισίβο.

Στο άλλο ματς η Μπάγερν Μονάχου προηγείται με 1-0 με το γκολ του Κομάν, με τους Βαυαρούς να κατακτούν το πρωτάθλημα σε αυτήν την περίπτωση.