MLS: Δεύτερο γκολ για τον Κούτσια, βασικός ο Γιακουμάκης

twitter/@ChicagoFire

Ο Γιώργος Κούτσιας, σημείωσε το δεύτερο γκολ του σε οκτώ εμφανίσεις με τους Σικάγο Φάιαρς στο πρωτάθλημα του MLS. Βασικός ο Γιώργος Γιακουμάκης στην Ατλάντα.

Ο Γιώργος Κούτσιας, σημείωσε το δεύτερο γκολ του σε οκτώ εμφανίσεις με τους Σικάγο Φάιαρς στο πρωτάθλημα του MLS. Αξιοποιώντας ιδανικά την ασίστ του Σακίρι, ο Ελληνας επιθετικός, άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό της εκτός έδρας αναμέτρησης με την Νιού Ινγκλαντ, που ήταν πλούσια σε γκολ και θέαμα, καθώς έληξε ισόπαλη 3-3.

Με το γκολ του στο 10ο λεπτό απέναντι στη Nιού Ίνγκλαντ, ο 19χρονος Κούτσιας έγινε ο τρίτος παίκτης κάτω των 20 ετών στην ιστορία του συλλόγου που σκοράρει σε διαδοχικούς αγώνες, μαζί με τους Τζον Ντουράν και Τζάστιν Μαπ.

Παράλληλα, ο Γιώργος Γιακουμάκης, αγωνίσθηκε βασικός στην εκτός έδρας ισοπαλία 1-1, της Ατλάντα Γιουνάϊτεντ με την Ορλάντο Σίτι, αλλά δεν κατάφερε να «βρει δίχτυα». Ο Ελληνας επιθετικός, αντικαταστάθηκε στο 67ο λεπτό από τον Μπέρι, ενώ στην μέχρι τώρα καριέρα του στο MLS, μετρά οκτώ γκολ σε 11 συμμετοχές.