Κηφισιά - Χανιά 0-3: Οι Κρητικοί έβαλαν... μπουρλότο στη «μάχη» της ανόδου!

Η ψυχωμένη ομάδα των Χανίων όχι απλά αντιστάθηκε στην πρωτοπόρο Κηφισιά, αλλά με τρεις αντεπιθέσεις στο β’ μέρος πήρε εντυπωσιακή νίκη στο «Ζηρίνειο» κι έβαλε… φωτιά στη μάχη της ανόδου στη Super League.

Μπουρλότο στη μάχη της ανόδου έβαλαν τα Χανιά στο «Ζηρίνειο». Η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη, όχι απλά όρθωσε ανάστημα απέναντι στην πρωτοπόρο Κηφισιά, αλλά με τρεις… φαρμακερές αντεπιθέσεις στο β’ μέρος πέτυχε ισάριθμα γκολ (0-3), πανηγύρισε το τρίποντο και… κράτησε την Καλλιθέα σε απόσταση δύο βαθμών από την κορυφή του Νοτίου ομίλου της Super League 2!

Η ομάδα του Γιώργου Πετράκη, η οποία για ακόμη μία φορά έπαιξε μπροστά σε λίγους θεατές, είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά δεν κατάφερε να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα των Κρητικών. Όσο περνούσε η ώρα, οι γηπεδούχοι άρχισαν να ρισκάρουν με αποτέλεσμα να δεχθούν τελικά 3 γκολ, καθώς η άμυνά τους πιάστηκε ανοργάνωτη.

Το 0-1 πέτυχε ο Μπουρσέλης με προβολή από κοντά στο 54′.

Στο 79ο λεπτό ο Κόλα εκμεταλλεύθηκε μια κόντρα στο ύψος της μικρής περιοχής για να γράψει το 0-2.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μάναλης με ωραίο γυριστό σουτ, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.