Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ Κ17: Παράπονα των ερυθρόλευκων για το πρώτο γκολ του δικεφάλου
![Ολυμπιακός ΠΑΟΚ Κ17](https://sportday.gr/images/2023/06/11/k17-960x590.jpg)
Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε 1-0 του Ολυμπιακού στον τελικό Super League Κ17 σε μια φάση για την οποία διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι ερυθρόλευκοι ότι δεν πέρασε τη γραμμή.
Ο τελικός της Super League κ17 μεταξύ του Ολυμπιακού και του ΠΑΟΚ είχε και μερικές υπέροχες στιγμές όπως η αγκαλιά του αρχηγού του δικεφάλου στον τραυματία αρχηγό των Πειραιωτών, ωστόσο είχε και κακές.
Σ’ αυτές περνάει η (κατά πως φαίνεται) λάθος εκτίμηση του επόπτη Σταμάτη Σφυρή. Στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του α’ ημιχρόνου ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε 1-0 με γκολ που φάνηκε να μη μπήκε ποτέ.
Αν και (προφανώς) δεν υπήρχε goal line τεχνολογία ή κάμερα ακριβώς στην ευθεία της τελικής γραμμής, από τα διαθέσιμα replay της Nova η μπάλα φάνηκε να μην περνάει ολόκληρη από το αριστερό πλασέ του Κεσίδη και το γλίστρημα στα χέρια του τερματοφύλακα Κουράκλη.
Οι ερυθρόλευκοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για τη φάση, δέχθηκαν και κίτρινη κάρτα στον πάγκο ενώ ο προπονητής, Δημήτρης Μαυρογενίδης, προσπάθησε να ηρεμήσει την κατάσταση παρότι και ο ίδιος εύλογα διαμαρτυρήθηκε στην αρχή.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ
- Παναθηναϊκός-Μπότεφ 2-1: Η γκάφα του Βιλένα «έσβησε» το πλεονέκτημα και το VAR τον έσωσε από το κάζο
- ΠΑΟΚ: Το deja vu της προετοιμασίας και η μαλλιασμένη γλώσσα του Λουτσέσκου
- Αγγελόπουλοι για Σλούκα: «Δηλώσεις εκτός λογικής - Πίστευα θα ζητήσει συγγνώμη»
- Ολυμπιακός Μεταγραφές: Πλησιάζει ο Βέλντε
- Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Αυτοί είναι οι «Ελληνες» του μπασκετικού τουρνουά