Βέστελρο - ΠΑΟΚ 3-2: Εμφάνισε τις περσινές ασθένειες

Ο ΠΑΟΚ έριξε αυλαία στα φιλικά με ήττα από τη Βέστερλο με 3-2 έχοντας προβληματική μετάβαση

Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε από τη Βέστερλο 3-2 στο τελευταίο φιλικό πριν τις αναμετρήσεις με τη Μπεϊτάρ. Νάρεϊ και Μπράντον τα “ασπρόμαυρα” γκολ, Ματσούο, Γιόου και Ντάτσι οι σκόρερ των Βέλγων.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου είχε μια μιξ ενδεκάδα μετά και το φιλικό του Σαββάτου με την Αλ Τααβόν. Ο “Δικέφαλος” προηγήθηκε με τον Νάρεϊ, με τον Γερμανό να παίρνει ψυχολογία και να παρουσιάζεται -συνολικά- ανεβασμένος τις τελευταίες ημέρες, ωστόσο, με δύο πραγματικά φοβερά σουτ, οι Βέλγοι γύρισαν το παιχνίδι πολύ-πολύ γρήγορα, με δυο γκολ μέσα σε δυο λεπτά, που ξεκίνησαν από λάθη των ασπρόμαυρων. Ο Μπράντον, με λίγη δόση τύχης, έκανε το 2-2, για να κλείσει ισόπαλο το πρώτο μέρος, όπου η Βέστερλο είχε και δοκάρι, με τον ΠΑΟΚ να αντιμετωπίζει σοβαρά προβλήματα στην αμυντική του λειτουργία και να βλέπει τους Βέλγους να τον εκθέτουν, αν κι επιθετικά έβγαλε ωραίες συνεργασίες. Στο δεύθτερο ημίχρονο, ένα λάθος του Μπράντον έφερε αντεπίθεση για το τρίτο γκολ των Βέλγων και το τελικό 3-2
Οι συνθέσεις των ομάδων:

Βέστερλο: Γκίλεκενς, Φιξέλ, Μπος, Μάντσεν, Γκιουμουσκαγιά, Γιόου, Ντάτσι, Ταγκίρ, Γιορντάνοφ, Νόισταντερ, Ματσούο

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Ράφα Σοάρες (Βιεϊρίνια), Μιχαηλίδης, Εκόνγκ, Κεντζιόρα (Λύρατζης), Σβαμπ, Τσιγγάρας, Νάρεϊ (Αντρέ Ρικάρντο), Κωνσταντέλιας, Π. Τζίμας (Κανίς), Μπράντον (Γκορντεζιάνι)