Λιονέλ Μέσι: Μαγεία στο ντεμπούτο του - Σκόραρε με απευθείας φάουλ και έδωσε τη νίκη στην Ίντερ Μαϊάμι

Ο Λιονέλ Μέσι έκανε το ντεμπούτο του με την Ίντερ Μαϊάμι, με τον 36χρονο μάγο να σκοράρει με απευθείας εκτέλεση φάουλ στις καθυστερήσεις, δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του με 2-1.

Τι να πει κανείς για τον Λιονέλ Μέσι. Ο 36χρονος άσος, μάγεψε και το κοινό της Αμερικής, αφού στο ντεμπούτο του με την Ίντερ Μαϊάμι, σκόραρε με απευθείας εκτέλεση φάουλ και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του με 2-1 με γκολ στις καθυστερήσεις.

O Aργεντινός που ξεκίνησε από τον πάγκο, πέρασε στο παιχνίδι στο 54′ προκαλώντας ενθουσιασμό στους φιλάθλους της Ίντερ Μαϊάμι, που είχαν κατακλύσει το γήπεδο, ενώ αρκετοί ήταν μαζεμένοι και έξω από το στάδιο.

Φίλαθλοι της Ίντερ Μαϊάμι έξω από το γήπεδο για το ντεμπούτο του Μέσι / ΑΠΕ

Έτσι ξεκίνησε με ιδανικό τρόπο τη νέα του πορεία στα γήπεδα των Ηνωμένων Πολιτειών, με τον Μέσι να αποθεώνεται από χιλιάδες φιλάθλους της Ίντερ Μαϊάμι.

Μετά το γκολ του, έτρεξε στην οικογένεια του και αγκάλιασε τα τρία παιδιά του που βρίσκονταν στις εξέδρες, Τιάγκο, Ματέο και Τσίρο.

Μάλιστα, πριν περάσει στο ματς στο ντεμπούτο του και πατήσει για πρώτη φορά χορτάρι, βρέθηκε με τον Λεμπρόν Τζέιμς και αγκαλιάστηκαν, δείχνοντας ο ένας στον άλλο τον σεβασμό τους.