Μέσι: Δύο γκολ και ασίστ κόντρα στον... Γιακουμάκη - Έφυγαν οι θεατές μόλις έγινε αλλαγή!

Μετά το ντεμπούτο του με την φανέλα της Ίντερ Μαϊάμι ο Λιονέλ Μέσι έδωσε μια ακόμα παράσταση την οποία είδε από κοντά και ο Γιώργος Γιακουμάκης.

Ο Λιονέλ Μέσι το χαίρεται που είναι στην Ίντερ Μαϊάμι και το έδειξε και στο παιχνίδι με την Ατλάντα.

Μετέτρεψε το ματς με την ομάδα του Γιώργου Γιακουμάκη σε παράσταση για ένα ρόλο. Καθώς ο Λιονέλ Μέσι έβαλε δύο γκολ κι έδωσε μια ασίστ στο εμφατικό 4-0 σε αγώνα για το Leagues Cup.

Τα δύο γκολ του τα έβαλε στα πρώτα 22 λεπτά με την Ίντερ Μαϊάμι να προηγήθηκε 3-0 στο πρώτο ημίχρονο.

Βασικός αγωνίστηκε ο Γιακουμάκης που έγινε αλλαγή στο 65′.

Όσο για τον Μέσι αποχώρησε στο 78ο λεπτό του αγώνα απολαμβάνοντας ένα μεγάλο standing ovation με πολλούς από το κοινό να φορούν τη φανέλα με το Νο 10.

Πάντως με το που έγινε αλλαγή πολλοί ήταν οι φίλαθλοι που έσπευσαν να αποχωρήσουν από το γήπεδο!