Κριστιάνο Ρονάλντο: Έφτασε τα 840 γκολ καριέρας με απίστευτη κεφαλιά

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο με ένα απίστευτο άλμα σκόραρε με κεφαλιά το γκολ της ισοφάρισης της Αλ Νασρ απέναντι στην Ζαμάλεκ στο 87ο λεπτό, το οποίο είναι και το 840ο γκολ της καριέρας του.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο που συνεχίζει να μαγεύει με την φανέλα της Αλ Νασρ στην Σαουδική Αραβία, σκόραρε το γκολ της ισοφάρισης στον αγώνα απέναντι στη Ζαμάλεκ στο 87ο λεπτό (1-1 τελικό σκορ), στην τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Κυπέλλου Πρωταθλητριών Αραβικών Συλλόγων.

Αυτό το γκολ μάλιστα ήταν και το 840ο στην καριέρα του 38χρονου Πορτογάλου αστέρα, που φυσικά ο τρόπος που το σκόραρε έπρεπε να είναι το ίδιο εντυπωσιακός με το στατιστικό. Ο Γκιλάν Κονάν ήταν αυτός που με μια σέντρα έστειλε την μπάλα στη μεγάλη περιοχή όπου ο Κριστιάνο Ρονάλντο περίμενε και με ένα φοβερό του άλμα, την πήρε με κεφαλιά κάνοντας το 1-1 στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης. Η αιγυπτιακή Ζαμάλεκ είχε προηγηθεί με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αχμέντ Σαγιέντ στο 53ο λεπτό.

Πλέον ο Κριστιάνο Ρονάλντο έχει σκοράρει σε δύο από τα τρία τελευταία παιχνίδια αυτής της σεζόν, ενώ έχει σημειώσει 16 γκολ σε 22 παιχνίδια με την φανέλα του Αραβικού συλλόγου. Μάλιστα αυτό το γκολ εκτός από το νο840 της καριέρας του, είναι και το 300ο γκολ που έχει σκοράρει χωρίς να χρησιμοποιήσει το καλό δεξί του πόδι.

Η Αλ Νασρ, όπου έκανε ντεμπούτο και ο Σαντιό Μανέ στο δεύτερο ημίχρονο της συγκεκριμένης αναμέτρησης, θα αντιμετωπίσει την κάτοχο του τροπαίου Ράτζα, σε έναν αγώνα που τα βλέμματα θα είναι στραμμένα πάνω στον Πορτογάλο αστέρα που συνεχίζει να ομορφαίνει με τις ενέργειες του το πρωτάθλημα της Σαουδικής Αραβίας.